Přichází „levná“ Tesla s designem Cybertrucku?

Příchod Cybertrucku či facelift Modelu 3. To jsou nejbližší plány Tesly, o kterých něco víme. Tesla by však brzy mohla odhalit i svůj nový elektromobil, který může být v případě úspěšného spuštění opravdu velkým hitem.

Má jít totiž o elektromobil „jen“ za 25 tisíc dolarů, což je na automobilku, jakou je Tesla opravdu nízká cenovka.

Nedávno vydaná biografie o Elonu Muskovi od spisovatele Waltera Isaacsona by mohla poskytnout jisté nápovědy. Walter totiž v knize ukazuje jakýsi koncept od Tesly nazývaný také tzv. Robotaxi.

O co se však přesně jedná? Mělo by jít o autonomní vůz, který nebude mít volant ani pedály. Tento vůz by měl sdílet výrobní linku s novou generací Tesly, která nabídne i právě výše zmíněný vůz za 25 tisíc dolarů.

Futuristický design

Kromě odhalení konceptu vozu přezdívaného Robotaxi však Isaacsonova kniha nabídla také klíčové informace o budoucí Tesle a jejím designu, který má být inspirován Cybertruckem.

Robotaxi

Podle Isaacsona byla Muskovi na setkání v únoru tohoto roku ukázána koncepční vozidla cenově dostupnějšího elektromobilu. Oba vozy jsou v knize popsány jako vozy s futuristickým designem, které by se měly jistým způsobem podobat Tesla Cybertruck.

Tesla's Next-Gen Robotaxi Might Not Be Everyone's Cup of Coffee, Design  Sketch Shows - autoevolution

Robotaxi by měl být o krok dále svou absencí základní výbavy. Jak již bylo zmíněno, elektromobil nemá disponovat volantem ani pedály. Nápad to je opravdu šílený. Elon Musk si údajně tyto koncepty zamiloval. Přece jen, je to vizionář 🙂

Jak by mohl „levný“ elektromobil od Tesly vypadat?

Designový náčrt konceptu Robotaxi z Isaacsonovy knihy si půjčuje designové prvky Cybertrucku přičemž si zachovává i svoji originalitu. Podle Isaacsonovy knihy bude jednoduchost karoserie s mnoha rovnými a plochými tvary velmi zajímavá. Tesle to také pomůže snížit výrobní a montážní náklady.

Robotaxi

Stejně jako u všech svých modelů, Tesla bude věnovat velkou pozornost aerodynamice. Vozidlo by mělo zapadnout do kompaktního segmentu a mělo by být umístěno pod Modelem 3.

Nový záhadný model pro masový trh i „Robotaxi“ pravděpodobně dostanou stejné motory i typ baterie. Tesla navíc v dubnu letošního roku uvedla, že jejich kompaktní elektromobil bude mít 53kilowatthodinovou baterii typu LFP. Vzhledem k této kapacitě je rozumné očekávat dojezd až 400 kilometrů.

Robotaxi

Očekává se, že Tesla spustí výrobu obou vozů mezi lety 2024 a 2025 ve svém závodě Giga, který se nachází v Texasu. Později by se měla výroba přesunout do jiných továren, které má Tesla v plánu v následujících letech vybudovat.