Speciální mechanický nosič zvedne e-kolo na střechu vašeho auta

Elektrická kola se stávají stále populárnější formou přepravy. Velká část jezdců na e-kolách však používá svá kola spíše na sport než klasickou mobilitu, resp. přesun do práce či školy.

Přídavný motor a baterie dostává váhu e-biku na hodnotu 25 až 30 kilogramů, což rozhodně není málo. Pokud často cestujete a kolo připevňujete na střechu svého auta, je dost možné, že při dané váze kola máte problém jej namontovat na střešní nosič.

Problém s váhou e-biků

Výrobci nosičů kol si všimli rostoucího trendu e-kol a tak přicházejí s novinkami. E-bike není vůbec lehký, což může způsobit problémy mnoha lidem, kteří jej potřebují zvednout na úroveň střechy.

U některých e-kol, zejména terénních či fatbiků, s váhou kolem 30 kilogramů, může být pro lidi přímo nebezpečné zvedat tato kola nad hlavu a vyvažovat je jednou rukou a zároveň zajistit popruhy a zámky na stojanu, resp. nosiči.

Zde vstupuje do hry firma Pender. Společnost se snaží o to, aby nakládání vašeho e-kola na střešní nosič bylo snadné. Německá společnost přichází s vychytávkou, která vám ušetří nejen bolest zad, ale také spoustu nervů.

Střešní nosič Pender je navržen pro univerzální montáž. Je tedy vhodný pro téměř jakýkoli vůz. Pender obsahuje teleskopické rameno, které sahá až na úroveň země. Na konci ramene je hák, který je určen k zachycení kola, který je následně zajištěn popruhy sedla a přední tyče kola.

Je cena nosiče od firmy Pender přiměřená?

Hydraulický zvedák následně zvedne kolo za vás. Když je kolo na úrovni střechy, vše, co musíte udělat, je připevnit kola kola na nosiče.

Pender zajišťuje pevné zajištění pomocí bezpečnostního zámku, který se aktivuje, když kolo dosáhne úrovně střechy. Naopak, stejný zámek lze uvolnit manuálně, což umožňuje systému pomalu spustit kolo na úroveň země.

Pender

Nosič od firmy Pender pokrývá rozměry téměř všech typů elektrokol pro dospělé. Nemusíte se tedy bát, že s vaším kolem nebude kompatibilní. Maximální zatížení nosiče je nastaveno na 30 kilogramů, což do značné míry pokrývá všechny typy elektrokol.

Samotný nosič váží téměř 12 kilogramů, Poměrně inovativní řešení však není vůbec levné. Předobjednávky začínají na ceně 18 000 Kč.