Co je GPT Store a jak na něm dokážeš vydělat i ty?

Bude GPT Store revolucí v AI sektoru?

Umělou inteligenci v podobě ChatGPT určitě znáš. Má ji na svědomí společnost OpenAI, která letos v lednu spustila i svou vlastní platformu s názvem GPT Store. Ta umožňuje vývojářům vytvářet a distribuovat vlastní aplikace umělé inteligence (AI).

GPT Store

Platforma může mít významný vliv na způsob, jakým podniky a spotřebitelé interagují s technologií AI, neboť umožňuje vytvořit aplikace AI přizpůsobené konkrétním potřebám nebo tématům.

Vytvoř si vlastní AI nástoj

Vývojáři získávají přístup k platformě zaplacením předplatného OpenAI. To jim umožňuje vytvářet AI botů s různými funkcemi, od praktických, jako je poskytování receptů nebo pomoc s domácími úkoly, až po zábavnější, jako je generování vtipů.

Služba má potenciál revoluce v AI sektoru, podobně jako obchody s aplikacemi pro chytré telefony od Apple a Google transformovaly prostředí mobilních aplikací. Může přitáhnout uživatele i vývojáře, což povede k prudkému nárůstu inovativních AI nástrojů vytvořených širším publikem.

GPT Store

Platforma však s sebou přináší i určité výzvy, zejména pokud jde o spolehlivost a právní odpovědnost. Gillian Hadfieldová, profesorka práva na Torontské univerzitě, vyjadřuje obavy z toho, kdo bude zodpovědný v případě, že AI udělá chybu.

GPT Store představuje strategický krok společnosti OpenAI k využití úspěchu služby ChatGPT. Ta zaujala uživatele svou schopností pracovat s jazykem podobně jako lidé. V blízké budoucnosti bude přístup do obchodu omezen na uživatele s placenými plány ChatGPT. Plánuje se i v následujících měsících umožnit tvůrcům zpeněžit své aplikace.