Instagram přináší připnutí chatů, nové designy a upravování zpráv

Instagram přináší novinky po vzoru Messengeru.

Instagram přináší aktualizaci zaměřenou na zlepšení zážitku z používání soukromých zpráv, chatů a samolepek. Součástí jsou také vylepšené možnosti přizpůsobení designu aplikace.

Mezi novinkami je funkce úpravy odeslaných zpráv do 15 minut od jejich odeslání. Upravit zprávu můžete dlouhým stisknutím textu a výběrem možnosti „Upravit“. Po vzoru Messengeru se tedy konečně dočkal i Instagram.

Instagram a jeho novinky

Další novinkou je připínání chatů, podobně jako v Google Messages. Umožňuje to udržovat důležité konverzace na vrcholu seznamu zpráv. Připnout chat můžete posunutím doleva nebo dlouhým stisknutím a výběrem možnosti „Připnout“.

Platforma umožňuje připnout až tři chaty, soukromé i skupinové, které budou na vrchu seznamu označeny ikonou připínáčku. Aktualizace přináší i nová témata chatu, jako například Láska, Lízátka či Avatar. Všichni nyní mohou ovládat zobrazování potvrzení o přečtení pro každou zprávu nebo skupinový chat. Také je možné ukládat oblíbené samolepky pro jejich snazší nalezení.

Instagram
Novinky, které přijdou s nejbližšími aktualizacemi

Aktualizace přináší také nové možnosti reakce na zprávy, včetně odpovědí fotografií, samolepkou, GIFem, videem nebo hlasovou zprávou. Funkce úpravy zpráv se v této aktualizaci ještě neobjevila, ale Meta avizuje, že přijde v nejbližší aktualizaci. Nová témata rozhraní zpráv jsou již dostupná, ale funkce úprav se ještě neobjevila. Očekává se, že nejbližší aktualizace již přinese i tuto dlouho očekávanou funkci.