Xiaomi posouvá fotografování na vyšší úroveň. Patentoval si speciální příslušenství

Ovládne Xiaomi mobilní trh v oblasti fotografie?

Společnost Xiaomi brzy uvede na trh Xiaomi 14 Ultra jako nástupce loňského 13 Ultra. Několik podrobností o připravovaném telefonu už stihlo v posledních týdnech uniknout na web.

Xiaomi

Nově se na webové stránce China Compulsory Certification (3C) objevila údajná sada fotoaparátu Xiaomi 14 Ultra s modelovým číslem 2402CPS69C. Model 13 Ultra byl uveden na trh se speciální sadou příslušenství pro fotoaparát, která obsahovala příslušenství jako grip fotoaparátu či ochranné pouzdro. Xiaomi 14 Ultra pravděpodobně přijde se čtyřmi zadními kamerami, které by měly být špičkou na trhu.

Plánuje Xiaomi vydání již tento měsíc?

Tipster Digital Chat Station na Weibo zveřejnil snímky údajného seznamu 3C soupravy bezdrátových profesionálních fotoaparátů. Seznam naznačuje číslo modelu 2402CPS69C s maximálním výkonem 1 500 mAh při 5 V. Souprava může fungovat i jako externí baterie. První číslice čísla modelu označují uvedení na trh v únoru 2024.

Model 14 Ultra bude disponovat 6,7palcovým AMOLED displejem s rozlišením 2K a obnovovací frekvencí 120 Hz. Pravděpodobně bude obsahovat čtveřici 50-megapixelových kamer. Primární snímač by mohl mít senzor Sony LYT900 s clonou f/1,63. Očekává se také procesor Snapdragon 8 Gen 3 od Qualcommu. Co se týče baterie, podle úniků se jedná o kapacitu 5 180 mAh s podporou rychlého 90 W nabíjení a 50 W bezdrátového nabíjení.