Bezdrátová nabíječka od Xiaomi vám nabije mobil za 46 minut

Bezdrátové nabíjení je opět o něco rychleji.

Společnost Xiaomi nedávno představila svoji novou ultrarychlou bezdrátovou nabíječku s názvem Xiaomi 80 W Adaptive Wireless Charging Stand. Nabíječku se samozřejmě dá koupit i samostatně, ale nově ji dostanete zdarma jako dárek za recenzi jejich nejnovější vlajkové lodi Xiaomi 14 Ultra.

Xiaomi nabíječka

Nabíječka má maximální výkon 80 W a je vybavena technologií HyperCharge od Xiaomi. Jejich nejnovější vlajkovou loď Xiaomi 14 Ultra s 5 000 mAh baterií dokáže nabít již za 46 minut, což je rychlejší než kabelové nabíjení u mnoha chytrých telefonů.

Nabíjecí stojan má LED indikátor stavu nabíjení a zabudovaný chladící ventilátor. Dokáže rozpoznat nebezpečné předměty a automaticky vypne napájení. Kromě Xiaomi 14 Ultra nabijete touto nabíjecí stanicí i chytré telefony jiných značek, ale s nižší rychlostí.

Nová Xiaomi nabíječka není levný špás

Modely Apple se nabíjejí výkonem 7,5 W a Samsungy maximálně 10 W. Kompatibilní jsou také všechny smartphony Xiaomi s funkcí bezdrátového nabíjení pomocí protokolu Qi. V rychlosti kabelového i bezdrátového nabíjení konkurence v podobě Samsungu či Applu opravdu markantně zaostává.

Přesné datum dostupnosti na slovenském trhu zatím není známo. Očekává se však v období začátku prodeje chytrých telefonů Xiaomi 14 a 14 Ultra, který je naplánován na 19. března 2024. Doporučená cena nabíjecí stanice je 99 €.