Google Mapy budou brzy zobrazovat ikony vchodů do budov

Google přináší skvělou funkci, kterou mnozí ocení. Budeme si však ještě muset nějakou dobu počkat.

Už jste se někdy ztratili při hledání vchodu do budovy, i když jste používali Google Mapy? Pokud ano, určitě vás potěší nová funkce, kterou Google právě testuje. Díky ní se na mapách zobrazí ikony vchodů do vybraných budov. Nebudete tak muset ztrácet čas jejich hledáním, jelikož Google vám označí všechny vchody, které vedou do budovy. Samozřejmě, jen ty, které jsou veřejně přístupné.

Momentálně je tato funkce dostupná pouze v testovací verzi (Google Mapy 11.17.0101) v pár světových městech. Konkrétně jde o Berlín, Las Vegas, New York a San Francisco. Ikony se zobrazují jen při přiblížení mapy a ukazují vchody do kaváren, restaurací, hotelů, nemocnic a obchodů.

V některých případech se však ikony nezobrazují na všech budovách a někdy jsou dokonce umístěny nesprávně. Přesto je to užitečný nástroj, který může usnadnit orientaci v neznámém prostředí. Jelikož jde stále o testovací verzi, Google pracuje na jejím vyladění.

Google Mapy

Kromě této funkce Google testuje také barevné zvýrazňování budov, které si sami označíte. Nemocnice jsou již nyní trvale zvýrazněny, abyste je v nouzové situaci rychle našli. Funkce označování vchodů je také zatím jen v testovací fázi a není jasné, kdy bude dostupná pro širokou veřejnost. Je však možné, že pokud se funkce neosvědčí, společnost novinku do finální verze aplikace vůbec nepřinese.