Nukeproof Megawatt Carbon: Špičkový enduro e-bike za cenu auta

Elektrické kolo za pěticifernou sumu nabízí nekompromisní výbavu s motorem, který nemá zatím žádný e-bike.

Společnost Nukeproof se může pochlubit řadou působivých modelů ať už elektrických nebo klasických kol. Značka každým rokem posouvá hranice v rámci inovací, zejména v oblasti e-MTB. Jejich nejnovějším počinem je model Megawatt Carbon.

Megawatt Carbon je opravdu výjimečný model a to hned z několika důvodů. V něčem je totiž úplně první. Obsahuje zcela nový a zároveň průlomový systém pro elektrokola Sram Eagle Powertrain.

Eagle Powertrain je vybaven funkcí automatického řazení převodových stupňů. Ten v sobě integruje ovládání motoru a pohonu zároveň. Tato integrace ve Sram Eagle je klíčovým prvkem e-kola Megawatt Carbon, který je prvním tohoto typu.

Megawatt Carbon

Nukeproof Megawatt Carbon je účelově zkonstruován pro přísné požadavky enduro ježdění, přičemž dosahuje pozoruhodných výsledků, zejména na soutěžních akcích. V minulosti se spoléhal na motor Shimano EP8, ale nyní přešel na systém Sram Eagle, pyšnící se výkonným motorem Brose s točivým momentem 90 Nm.

Model nabízí dvě varianty – Pro a RS. Obě mají samozřejmě ultra lehké rámy z uhlíkových vláken. Pro zvýšení stability a rovnováhy je baterie šikovně integrována do spodní trubky karbonového rámu.

Megawatt Carbon

E-bike Megawatt Carbon se může pochlubit také pokročilými komponenty odpružení RockShox se zdvihem 170 mm vpředu a zadním odpružením Vivid Select+. Kromě toho nabízí také 12-rychlostní pohon Sram GX AXS ve verzi Pro a Sram X0 ve variantě RS s manuálním ovládáním řazení. Firma Nukeproof vybavila tento e-bike vlastními karbonovými komponenty, včetně představce, řídítek, sedlovky či košíku na láhev.

Astronomická cena

Pokud jste si tipovali, že kolo nebude nejlevnější, měli jste pravdu. Megawatt Carbon začíná na cenovce 10 tisíc dolarů za obyčejnou verzi a 11 tisíc za verzi Pro a RS. Dodává se v pěti velikostech – od M po XXL. Rozdíly mezi verzemi Pro a RS spočívají ve faktorech, jako jsou pneumatiky, vidlice a brzdy.

Čo si myslíš o tomto bicykli? Je jeho cena vzhľadom k parametrom adekvátna? Určite nám daj vedieť dole v komentároch.