Je toto finální verze Tesla Cybertrucku?

Nedávno byla v nočních ulicích Los Angeles spatřena dvě testovací vozidla dlouho očekávaného elektromobilu Cybertruck od Tesly.

Oba vozy jsou označeny jako RC, tedy release candidate, což znamená potenciálně finální verzi před sériovou výrobou. Ta by měla začít už koncem letošního roku.

Noční scenérie nám umožňuje blíže se podívat na přední a zadní světla vozidel. Jejich futuristický vzhled je opravdu zajímavý, ale je sporné, zda bude i praktický.

Na videu níže lze vidět brzdová světla a lepší pohled na boční stranu vozu, jelikož se nachází v rozsvícených ulicích již výše zmíněného Los Angeles.

Zdá se, že v bočních světlech a zrcadlech nejsou integrovány žádné směrovky. Na videu níže je slyšet zvuk couvání Cybertrucku, přičemž jde o zvuk jak z vesmírné lodi a ne auta. Tesla Cybertruck by měl být na svoji velikost poměrně agilní elektromobil, díky natáčení zadních kol.

Začátek výroby

Tesla Cybertruck se začne vyrábět koncem letošního roku, ovšem určitě to nebude masová výroba. Zejména ze začátku výroby bude pravděpodobně kusově velmi omezená, jelikož se jedná o zcela unikátní vůz s velkým počtem nových řešení, které je nutně doladit. Masová výroba se předpokládá někdy v průběhu příštího roku.

Cybertruck

Tesla prý eviduje až dva miliony objednávek tohoto elektromobilu, ovšem na rezervaci vozu bylo v té době zapotřebí jen 100 dolarů, což opravdu nedělá z mnoha lidí skutečné zájemce. Z tohoto čísla bude s nejvyšší pravděpodobností budoucími majiteli Cybertrucku jen mizivé procento lidí.

Co si o tomto elektromobilu myslíte vy? Vaše postřehy nám určitě dejte vědět dole v komentářích.