Yamaha PWseries C2: Elektromotor pro městská kola

Společnost Yamaha je již dlouhá léta považována za jednoho z průkopníků ve světě elektrických kol. Vyvíjí a dodává motory pro e-kola téměř všem značkám kol.

Samozřejmě jejich největší konkurence je firma Bosch, která svými motory také dominuje tomuto segmentu. Přesto se mnoho předních značek e-kol spoléhá právě na technologii Yamahy. Jedná se o výrobce jako Giant, Lapierre, Winora, GasGas či Haibike.

Novinka s názvem Yamaha PWseries C2

PWseries C2 je navržena pro použití v městských e-kolech. Jedná se zejména o ty, které jsou v souladu s evropskými předpisy. Nesmí tedy překračovat určitou rychlost a hmotnost.

Motor je vybaven technologií populární řady motorů PW-CE, přičemž poskytuje o 10% vyšší točivý moment. Tím poskytuje vylepšený a optimalizovaný výkon. Díky kompaktním rozměrům je motor kompatibilní s prakticky jakoukoli konstrukcí kola.

Yamaha PWseries C2

Yamaha PWseries C2 váží cca 3 kg, což z něj činí ideální řešení pro kompaktní a lehká městská e-kola. S točivým momentem 55 Nm to není nejvýkonnější motor na trhu, ale slibuje dostatek výkonu i do strmých kompců. PWseries C2 bude vybaven také technologií, která dokáže přizpůsobit výkon motoru v závislosti na jízdních podmínkách.

Yamaha PWseries C2

Motor využívá řadu senzorů, které nabízejí režim automatické jízdy, který přepíná mezi čtyřmi nastaveními asistence v závislosti na terénu. Jezdci si také mohou manuálně zvolit požadovanou úroveň asistence.

Z režimů zde najdu: Eco+, Eco, Standard a High. Tyto režimy je možné přepínat pomocí mobilní aplikace nebo zabudovaného displeje přímo na konstrukci samotného kola. Motor disponuje také režimem chůze, což vám usnadní tlačení kola do strmějších kopců.

Yamaha PWseries C2

Společnost také uvádí, že motor PWseries C2 bude plně kompatibilní se všemi displeji a bateriemi značky Yamaha. Motor je samozřejmě možné namontovat i na jiná než městská kola, avšak primárně je určen pro ně.