Ultraviolette F77: Elektrická motorka s nejdelším dojezdem

Značka Ultraviolette je v našich končinách prakticky neznámým výrobcem. Jedná se totiž o indického výrobce elektrických motocyklů. Značka se kromě praktičnosti a užitečnosti zaměřuje také na zachování vzhledu klasických motorek, kterým nechybí dostatek výkonu a styl.

Elektrický motocykl s názvem F77 se za krátkou chvíli svého působení na trhu stihl stát rekordérem. Jeden z prvních zákazníků Ultraviolette F77 se totiž rozhodl vydat na dlouhou trasu, přičemž se mu podařilo ujet vzdálenost přes 6 720 kilometrů. Uvádí, že procestoval až 14 států, přičemž to všechno stihl za pouhých 22 dní.

Novinka F77 od Ultraviolette se tedy dostala nejen do Indické knihy rekordů, ale také do Asijské knihy rekordů. Jedná se o historicky první elektrický motocykl v regionu, který překonal takovou vzdálenost v rekordně krátké době.

Ultraviolette bike: Ultraviolette aims to sell 15,000 e-sports bikes - The  Economic Times

Elektrický motocykl má tři režimy výkonu: Glide, Combat a Ballistic. Zákazník, který tuto vzdálenost překonal, se pro Ultraviolette vyjádřil, že většinu času používal střední režim, tedy Combat. Co se týče nabíjení a jeho nákladů, Inda prý vyšla celá jeho cesta v přepočtu jen na 5 amerických dolarů.

Nový velikán?

Ultraviolette F77 je jedním z nejžhavějších kandidátů v oblasti elektrických motocyklů v Indii, přičemž nabízí působivou škálu technologií. Má maximální rychlost 152 kilometrů za hodinu a poskytuje skutečný dojezd až 307 kilometrů na jedno nabití. Firma Ultraviolette nabízí na svoji elektrickou motorku až osmiletou záruku, což je opravdu působivé.