Sociální síť X (Twitter) taje v problémech: Odcházejí jim inzerenti

Od multimiliardového obchodu v podobě sociální sítě Twitter (X) uběhl už rok. Elon Musk sliboval mnoho pozitivních změn, avšak doposud se prakticky ani jedna z nich nekonala.

Akvizice Twitteru stála Elona Muska závratných 44 miliard dolarů. Podle samotného Muska přišla společnost za rok 90 % své hodnoty a aktuálně ji odhaduje „jen“ na 4 miliardy.

Obrovský pokles příjmů

Příjmy X (Twitteru) klesají každý měsíc o cca 60%, což je opravdu velmi vysoké číslo. Sociální síť má od nástupu Elona Muska problém s udržitelností inzerentů, přičemž firmy kritizují zejména jeho rychlé a mnohdy nesmyslné kroky. Linda Yaccarino – šéfka X (Twitteru) má Muskovi pomoci zachránit společnost prostřednictvím srazu s věřiteli bank, kterým má předestřít obchodní plány společnosti.

Twitter

Příjmy společnosti X (Twitter) z reklamy v USA za prosinec 2022 klesly meziročně až o 78 %, což je nejprudší měsíční pokles od převzetí sociální sítě Elonem Muskem. Příjmy z reklamy za srpen letošního roku klesly meziročně o 60 %.

Na vině je každý kromě samotného Muska

Musk již dříve přiznal, že sociální síť X má problémy a tedy i velký pokles příjmů. Z nátlaku na inzerenty obvinil aktivisty. Minulý měsíc obvinil také Ligu proti hanobení, o které si Elon myslí, že je hlavní příčinou 60procentního poklesu příjmů X z reklamy v USA.

Twitter

Celé chování Elona Muska je od akvizice Twitteru nanejvýš absurdní. Pokud to takhle bude pokračovat i nadále, X (Twitter) dopadne během pár let podobně jako MySpace.