Na trh přichází elektrická motorka FUELL, která vše změní

Legenda motocyklového průmyslu Erik Buell oznámil svou novou značku elektrických kol a motocyklů FUELL začátkem roku 2019. Nyní, jen o jednu pandemii později, je vizionář konečně připraven uvést na trh elektrický motocykl FUELL Fllow. Spustil totiž rezervace.

Elektrický motocykl Fllow navazuje na Fuell Flluid, elektrické kolo, které bylo představeno současně s Fllow již v roce 2019 a od té doby se prodává na trhu prémiových e-biků.

Kolo je nyní k dispozici na předobjednávku se zálohou 200 USD a cílovou cenou 11 995 USD za základní verzi, což představuje mírný nárůst z cílové ceny 10 995 USD původně oznámené v roce 2019.

FUELL Fllow je především elektrický motocykl třídy pro dojíždění. Dosahuje maximální rychlosti 85 mph (137 km/h). To není tak rychlé jako většina vlajkových elektrických motocyklů v současnosti, ale umožňuje to překonat rychlostní limit na téměř jakékoli dálnici v USA i ve světě. Podle společnosti se Fllow může pochlubit zrychlením 0-100 km/h za pouhých 2,7 sekundy. To je lepší akcelerace než přední elektrické motocykly jako LiveWire One.

Dostupné budou dvě verze, 11 kW a 35 kW model. V Evropě bude moci 11 kW model vést každý s řidičským průkazem B (v případě, že řidič má alespoň 2 roky praxe) nebo A1. Samotná baterie má kapacitu 10 kWh a podle FUELL by měla poskytnout dojezd ve městě 240 km. Celková hmotnost se zastavilo na 180 kilogramech, což vůbec není špatné.