Nizozemský výrobce e-kol tvrdí, že je nejbezpečnější na světě. Zřejmě má pravdu

Jedinečně stylizované elektrokolo Van Raam Balance udržuje vaše těžiště na nízké úrovni a zároveň si zachovává ergonomickou účinnost.

Jedinečně stylizované elektrokolo Van Raam Balance udržuje vaše těžiště na nízké úrovni a zároveň si zachovává ergonomickou účinnost. I to je jeden z faktorů, které jej řadí k nejbezpečnějším.

Netradiční rám

Ve světě elektronických kol jsme již viděli různé podivné a úžasné designy na dvou kolech – někdy dokonce více. Na rozdíl od standardních kol se výrobci elektrokol mnohem raději odchylují od standardních konstrukcí rámů, protože elektromotor dává každému dvoukolovému vozidlu obrovskou výhodu. Moderní e-kola se často zaměřují na užitečnost, pohodlí a bezpečnost, čímž zpřístupňují radost z jízdy na kole mnohem širšímu publiku. Na první pohled vypadá Van Raam Balance jako standardní cestovní kolo s netradičním rámem. Jakékoliv představy o obyčejnosti se však při bližším zkoumání okamžitě rozplynou. Design zařízení Balance je maximálně promyšlený.

Nízkonástupová konstrukce jako záruka bezpečnosti

Konstrukce je tvarována tak, aby se na toto elektrokolo dalo velmi snadno nasednout, aniž byste museli přehazovat nohu. Pedály jsou umístěny více vpředu, aby byla jízda pohodlnější. A díky nízko posazenému sedadlu s neuvěřitelně nakloněnou trubkou můžete využívat celý rozsah pohybu nohou a navíc při zastavení snadno dosáhnete nohama na zem.

Jízda na elektrokole se obecně liší od jízdy na běžném kole. Máte vyšší hmotnost nebo vyšší těžiště. Není to úplně jednoduché a zvládnutelné pro každého, kdo jezdil na kole. Zejména ve vyšším věku, kdy docházejí fyzické síly a kondice, to může mít fatální následky. Nizozemský výrobce elektrokol zohlednil proto všechny jmenované faktory při výrobě nového modelu Van Raam Balance.

Určen pro všechny kategorie cyklistů

Přirozeně ty, kteří mají rádi sportovnější stroje, nebude Balance zrovna lákat. Je ovšem jasné, že tento stroj má své místo. Je ideální pro starší lidi, kteří chtějí pokračovat v životním stylu na dvou kolech, jakož i pro lidi, kteří se zotavují ze zranění, nebo pro ty, kteří mají problém udržet rovnováhu na standardním kole. Je to také mimořádně pohodové elektrokolo, které by mohlo být závanem čerstvého vzduchu pro sportovně založené cyklisty, kteří si chtějí odpočinout při relaxační jízdě.

Cena

Jedinečná konstrukce Vaan Raam Balance však znamená, že není levná. Nejdostupnější verze se prodává za 1500 € a není ani elektrická. Pokud k tomu přidáte elektromotor a baterii, tento mimořádně bezpečný e-bike vás vyjde na 3 750 €. Elektrický model je vybaven slušnou technikou, takže se vám určitě vyplatí. Například je vybaven baterií o kapacitě 490 Wh a předním nábojovým motorem, který dokáže kolo pohánět na maximální rychlost 24 kilometrů za hodinu. Uvádí se také působivý dojezd 80 km na jedno nabití. Jeho největší výhodou je však bezpečnost a ultrakomfortní cyklistika, i proto je určena především pro starší nebo zdravotně postižené cyklisty. No ukazuje se, že nejen pro ty.

Foto: vanraam.com