Společnost Bolt využívá technologii Drover pro bezpečnost e-koloběžek

Společnost Bolt, gigant v oblasti mikromobility, nedávno začal spolupracovat se společností Drover, aby se společně podílely na vývoji Bolt koloběžek. Cílem je zvýšit bezpečnost samotné jízdy a především optimalizování parkování.

Gigant v oblasti mikromobility Bolt navázal spolupráci se společností Drover. Tá se zabývá umělou inteligencí, a spolu se snaží docílit zmizení elektrokoloběžek z chodníků.

Společnost Drover, která sídlí v americké Kalifornii, vytvořila sadu technologií nazvanou PathPilot. Ta využívá kombinaci internetu věcí, umělé inteligence ale také kamer. Tato sada je integrována do koloběžek, aby zjistila, kdy vozidla jezdí po chodníku nebo kdekoli, ale také kde nemají co dělat.

Společnost Bolt a mnoho dalších provozovatelů elektrokoloběžek čelí ve městech pravidelné kritice za to, že uživatelé jezdí bezohledně nebo tam kde nemají, jako jsou  třeba chodníky nebo pěší zóny.

Drover

Naštěstí se ale objevily společnosti jako např. Drover, které se snaží tento problém omezit pomocí své technologie, která si přebírá podněty z asistenčních systémů pro udržování v jízdním pruhu v automobilech. Když PathPoilot zjistí, že je koloběžka používána v zakázané zóně, tam kde být nemá, spustí alarm, který upozorní řidiče i chodce v okolí. Tato technologie se používá také k zjištění, zda byla koloběžka správně zaparkována.

„Náš provoz a hardware plánujeme a vyvíjíme s důrazem na bezpečnost. Vyvíjíme naše vlastní technická řešení, abychom zabránili nejčastějším příčinám nehod koloběžek,“ uvedl viceprezident společnosti Bolt Dmitrij Pivovarov. Jedná se o nejnovější krok velké společnosti spravující elektrokoloběžky, který má uklidnit obavy a znepokojení občanů.

Například v Paříži hrozí třem jiným provozovatelům sebrání licence. Společnosti od té doby předložily městským úředníkům řadu doporučení, včetně technologie podobné té, kterou používá právě Drover.