Elektrokola nyní tvoří 10 % celosvětového prodeje jízdních kol

Budou elektrokola stoupat na popularite i na dále?

Celosvětový prodej jízdních kol v roce 2022 dosáhl 96 milionů kusů, přičemž řičemž elektrokola tvoří 9,7 milionu kusů, což je přibližne 10 %. Informovala o tom Světová asociace cyklistického průmyslu (WBIA) ve své vůbec první zprávě o globálním trhu WBIA.

Elektrokola

Zpráva navazuje na zprávu CONEBI Market Profile Report založenou pouze na evropských údajích. Zpráva WBIA o globálním trhu 2022 obsahuje údaje o vývoji globálního cyklistického průmyslu, včetně všech klíčových trhů, jako jsou Spojené státy, Japonsko, Indie, Evropa, Argentina, Mexiko a další.

Informace pro tuto zprávu byly shromážděny díky zpravodajství shromážděnému členy WBIA. „Tam, kde není žádný člen WBIA, poskytli odhadované údaje o trhu odborníci. V několika případech byly k doplnění údajů použity informace o dovozu a vývozu od veřejných orgánů,“ píše se v prohlášení WBIA. Objem prodeje elektrokol nebere v úvahu odhadovaných 30 milionů elektrokol s otevřeným plynem v Asii. Elektrokola jsou čím dále tím víc populární, což se projevuje i na prodejích.

Erhard Büchel, prezident WBIA, uvedl: „Zpráva o celosvětovém trhu s jízdními koly bude vynikajícím nástrojem pro odborníky z celého světa. Hodně jsme o tom přemýšleli a jsem rád, že se WBIA rozhodla tento cenný projekt zahájit.“

Co si o popularitě elektrokol myslíte vy? Vlastníte ho, popřípadě plánujete? Určitě nám dejte vědět dole v komentářích.