NÁVOD | Jak zvýšit výkon elektrokolobežky Xiaomi?

Pokud si někdy chtěl zvýšit výkon elektrokolobežky Xiaomi, v našem článku ti v pár jednoduchých krocích shrneme postup, jak na to.

Svět elektromobility se stále více rozrůstá, čemuž nasvědčuje i počet majitelů elektrických koloběžek. Z této zábavy se pomalu ale jistě stal trend, kterého se chytají i různé firmy. Po mnoha nejen českých městech můžeme vidět koloběžky firem Bolt, Antik a jiných. Mnozí vlastníci momentálně nejpopulárnější, nejen městské koloběžky od značky Xiaomi si už určitě alespoň jednou lámali hlavu nad zvýšením jejího výkonu, resp. rychlosti. V tomto článku Ti v pár jednoduchých krocích shrneme postup, pomocí kterého lze odemknout nebo zvýšit výkon své elektrokolobežky.

Zvýšenie výkonu Xiaomi, zdroj: Techmaniak.sk

Výrobce vložil do předního kola Xiaomi M365 250 W motor, který nabízí maximální rychlost do 25 km/h. Někomu to jistě stačí, ale někdo by rád vyždímal ze své koloběžky ještě o něco více výkonu. Podle návodu níže si tak můžeš v pohodlí domova „čipout“ svou koloběžku bez nutnosti jakýchkoliv nástrojů či zásahu do motoru nebo základní desky koloběžky.

Co potřebuješ, chceš zvýšit výkon elektrokolobežky Xiaomi?

Na začátek potřebuješ 2 věci. Těmi jsou tvůj smartphone s operačním systémem Android a aplikaci z Google Play obchodu: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.m365downgrade

Následně si svou koloběžku v aplikaci spárujete. Na korektní spárování je nutné mít zapnutý Bluetooth a GPS. Po připojení koloběžky půjdeš na stránku https://m365.botox.bz/ a budeš následovat kroky níže.

Případně, pokud máš jinou verzi koloběžky, podle rozcestníku níže klikni na webovou stránku, která odpovídá tvému modelu koloběžky.

Typ koloběžky Webová stránka
M365 https://m365.botox.bz/
PRO https://pro.cfw.sh
1S & PRO 2 https://pro2.cfw.sh

Majitelé koloběžky M365 si mohou svou nastavit parametry dle obrázku níže. Samozřejmě, každý má jiný vkus a proto daná konfigurace nemusí sedět každému. V praxi se však jedná o velmi efektivní nastavení, které vyždímají z koloběžky maximum, zatímco zachovají bezpečnou rezervu pro baterii a motor. Nechybí ani svižnější rozjezd a vyšší rychlost jak v klasickém, tak i v ECO režimu.

UPOZORNĚNÍ! Všechny úpravy děláš na vlastní riziko. Neručíme za žádné poškození koloběžky uživatelů neznalostí „čipování“.

Xiaomi M365

Po stažení .ZIP souboru půjdeme do aplikace m365DownG, kterou už máme staženou.

Xiaomi M365

Po kliknutí na tlačítko FLASH počkáme, dokud se do koloběžky firmware nainstaluje. Po úspěšném nainstalování doporučujeme koloběžku vypnout (pokud se sama automaticky nevypne) a opětovně zapnout.

V případě, že s nastaveními nebudeš spokojený, víš si je podle vlastních preferencí velmi rychle a jednoduše změnit, popřípadě vrátit původní nastavení koloběžky z výroby.

Zvýšit výkon elektrokolobežky Xiaomi Pro, Pro 2 či 1S funguje prakticky na stejném principu. V trochu jiném prostředí nastavíme více méně stejné hodnoty jako na koloběžce M365.

Xiaomi Pro, Pro 2 a 1S

Pokud máš nějaké otázky ohledně „čipování“, neváhej se nás zeptat v komentářích. Rádi ti na tvé otázky odpovíme.