Mate SUV: Cargo kolo, které chce nahradit SUV vozidla

Nahradí toto kolo běžné SUV vozidla a jaká je jeho cena?

Společnost Mate není na trhu elektromobility nováčkem. V roce 2016 Mate představila koncept svého skládacího kola, který byl zajímavý nejen parametry, ale také cenou. Oproti klasickým elektrickým kolům byl výrazně levnější. Nešlo však o klasický e-bike, ale o tzv. fat bike, tedy elektrické kolo se širokými pneumatikami.

Mate SUV
Mate SUV, zdroj: blessthisstuff.com

Nový Mate SUV se ovšem zaměřuje spíše na rodiny, které chtějí nahradit svoje auto, minimálně v některých případech. Koncept Mate SUV je takový, že máte kolo s dostatečně velkým úložných prostorem, přičemž jde o mnohem ekologičtější variantu než samotné auto.

Mate SUV: Kolo v ceně levnějšího auta

Tyto SUV kola určitě nejsou levnou záležitostí. Už samotná elektrická kola začínají na pěticiferných číslech, přičemž u nákladních kol tomu není jinak. Kolo Mate začíná na ceně 150 000 Kč, což je na rozdíl od auta jednorázová investice.

První kusy se budou posílat už v září tohoto roku. Výroba bude probíhat v Itálii, přičemž prodej začne zatím jen v Evropě a Británii.

Mate SUV
Mate SUV, zdroj: mate.bike

Za takové peníze byste určitě očekávali pořádně vybavené elektrokolo. Z parametrů budete možná mírně zklamaní. Standartní model nabídne jen 250 W motor s maximální rychlostí 25 km/h. Dojezd bude o něco lepší – výrobce deklaruje až 100 km. Motor však bude středový, což zajišťuje pohon dvou kol současně.

Úložný prostor až 210 litů

Motor Mate SUV je italské výroby Oli Edge dokáže vyprodukovat točivý moment až 90 nM. Dokáže tak pohánět dospělého jezdce a dvě malé děti. Nosná kapacita je až 210 L. Samozřejmě nemůžou chybět ani dvojté hydraulické brzdy.

Mate SUV je namísto klasického řetězu a přehazovačky vybaveno karbonovým řemenovým pohonem. Kolo váží 49 kg před přidáním příslušenství, jako je dětská sedačka, terénní pneumatiky nebo nepromokavý přístřešek. Dodává se s integrovanými předními a zadními světly, jakož i s boční světelnou LED lištou.

Mate SUV
Mate SUV, zdroj: 3dnews.ru

Specifikace doplňuje GPS, ochrana proti krádeži nebo USB konektor, který slouží k napájení telefonu nebo jiného zařízení.

Jde o opravdu zajímavé elektrické „SUV“ kolo, které nabízí opravdu velkorysý úložný prostor. Problém bych však viděl v 250 W motoru, který málokdy stačí pro jednoho člověka, natož pro dvě děti navíc, popřípadě nějaký ten nákup.

Co si o tomto konceptu nákladního kola myslíš ty? Určitě nám dej vědět dole v komentářích 😊