Hilo EV přinese elektrickou koloběžku s umělou inteligencí

Přinese elektrická koloběžka s umělou inteligencí revoluci v bezpečnosti?

Společnost Hilo EV už brzy představí svojí novou elektrickou koloběžku, která využívá umělou inteligenci (AI). Ta má sloužit na zvýšení bezpečnosti jezdců, ale i ostatních účastníků silničního provozu.

Hilo EV
Hilo EV, zdroj: hiloev.co

Elektrické koloběžky se za poslední roky staly fenoménem, přičemž také rapidně stoupl počet nehod v souvislostech s nimi. Mnozí účastníci silničního provozu disponují silnými, několika tisíc wattovými koloběžkami, jejichž provoz na veřejných komunikacích a chodnících zůstává do značné míry nezákonný, zejména kvůli přetrvávajícím obavám o bezpečnost.

Nejspíše slyšíte o Hilo EV poprvé. Jde o společnost, kterou založil Robin Harris a James Browne roce 2019. Zaměřují se primárně na AI po elektrické skůtry a koloběžky, která skenuje okolí a vyhodnocuje nebezpečí. Snímá i samotné chodce nebo jiné překážky, na které následně upozorní.

Hilo EV
Hilo EV, zdroj: hiloev.co

Z obrázků výše je možné vidět výrazně větší přední kolo, které tlumí nerovnosti mnohem lépe. Nechybí ani velké přední světlo, které pořádně osvítí cestu před vámi. Skvělým doplňkem je i velká LED trubice, která se táhne po celé konstrukci koloběžky.

Koloběžka se představí na veletrhu v červnu tohoto roku

Hilo se aktuálně zaměřuje primárně na soukromý trh, avšak společnost by ráda navázala kontakt se Spojeném královstvím, kde by jejich koloběžka a technologie umělé inteligence měla větší smysl a dostala se k běžným uživatelům. Firma se taktéž plánuje ukázat další měsíc na veletrhu Micromobility Europe 2023, kde svou koloběžku bude demonstrovat.

Robin Harris, spoluzakladatel Hilo EV, řekl: „Společnost Hilo jsem se rozhodl vytvořit po návštěvě Číny, kde mě jízda na elektrické koloběžce přesvědčila o její užitnosti. Chtěli jsme navrhnout naši koloběžku především s ohledem na bezpečnost, co jsme považovali za hlavní překážku masového přijetí ve Spojeném království a Evropě.“

Na koloběžce pracuje tým odborníků

Hilo EV získala většinu finančních prostředků od bývalého generálního ředitele Aston Martin – Andyho Palmera, který má v oblasti elektromobility dlouhou historii. Andy taky spolupracoval se zakladateli Hilo, jakož i s hlavním technickým ředitelem Ashley Mayem a hlavním kreativním ředitelem Davidem Evansnem, který pomáhal při vytvoření prototypu koloběžky s AI.

Hilo EV
Hilo EV, zdroj: hiloev.co

Palmer řekl: „Veřejnost vnímá elektrokoloběžky jako hrozbu, která může způsobit zranění jezdcům či chodcům. Zvýšení bezpečnosti v tomto segmentu na mě opravdu zapůsobila a talk se, nápady Robina a Jamesa podpořil“