Nvidia již nebude podporovat Windows 7 ani Windows 8

Je to oficiální. Grafické karty Nvidia již nadále nebudou podporovány na operačních systémech Windows 7 a Windows 8. Proč je tomu tak?

Pokud ještě stále používáte Windows 7 a máte grafickou kartu Nvidia, tak byste měli zpozornět. Od října už totiž nebudete dostávat aktualizace pro ovladače. To znamená, že budete vystaveni bezpečnostnímu riziku a výkon vaší grafické karty již nebude dále optimalizován. Proč se takto Nvidia rozhodla?

Nvidia zruší podporu tento rok

Je to oficiální. Nvidia, jeden z největších výrobců grafických karet na světě, ukončí podporu pro Windows 7, Windows 8 a Windows 8.1 ještě letos. Poslední aktualizace, která se dostane na tyto operační systémy přijde 31. srpna. Od října pak budou vycházet aktualizace pouze na Windows 10.

„Drtivá většina zákazníků GeForce přešla na operační systém Windows 10. V zájmu zajištění co nejlepšího uživatelského zážitku, co nejlepší bezpečnosti, podpory a funkcionality se Nvidia bude soustředit výhradně na operační systém Windows 10.“

Tisková zpráva

Ne všechno je však ztraceno. Pokud odmítáte přejít na novější operační systém, tak vás jistě potěší, že kritické bezpečnostní aktualizace budete dostávat ještě do září 2024.

Windows 7 se stále používá

Překvapivé může být to, že až 15 % všech počítačů s Windows stále používá Windows 7. Na druhou stranu, pokud se podíváme na statistiky, které nabízí herní služba Steam, pouze 2 % jejích uživatelů hrají hry na operačním systému Windows 7, přičemž až 93 % uživatelů přešlo na Windows 10.

Microsoft také už oficiálně zrušil podporu pro Windows 7 i 8 a během dvou let zruší podporu i pro Windows 8.1. Tento rok by však měl být oznámen nový operační systém, pravděpodobně nesoucí název Windows 11.