Virtuální cestování, aneb koronavirus nás nezastaví #4

Poslední díl našeho seriálu o virtuálním cestování. Kam se podíváme tentokrát? Zaujme vás některé místo natolik, že jej později navštívíte naživo?

Je na čase se s naším seriálem o virtuálním cestování rozloučit. Dnes se podíváme na posledních pět míst, která stojí zato navštívit i v této nelehké době. Kam všude se dnes podíváme?

Sagrada Família, Barcelona – Španělsko

V překladu by se název chrámu v Barceloně dal přeložit jako Chrám smíření. Stavební práce byly zahájeny v roce 1882 a dá se říci, že prakticky trvají dodnes. V roce 2010 došlo k vysvěcení chrámu papežem Benediktem XVI. Celý chrám je bohatě zdobený křesťanskými symboly. Stavební práce na chrámu byly přerušeny s příchodem druhé světové války a pokračovalo se v nich až od roku 1952. Kompletního dokončení by se Sagrada Família měla dočkat v roce 2026. V tomto roce bude také 100. výročí úmrtí Antonia Gaudího, architekta, který tento chrám navrhoval. Jak chrám vypadá se můžete podívat díky virtuální prohlídce.

Dubaj – Spojené Arabské Emiráty

Dubaj se nachází na pobřeží Perského zálivu. Žije zde téměř tři miliony obyvatel a samotné město vzniklo v roce 1833. Najdeme zde nejen luxus a přepych, ale také spousty zajímavých památek, mrakodrapů a staveb. Díky stránce 360 Dubai si můžete všechny tyto dominanty ale také celé město alespoň virtuálně procestovat. Navštivte například nejvyšší budovu Burdž Khalífa či se podívejte na souostroví ve tvaru palmy.

Skleněný most, Zhangjiajie – Čína

Jestliže si chcete užít nevšední pohled a trošku adrenalinu v jednom, pak byste rozhodně měli vyzkoušet skleněný most poblíž čínského města Zhangjiajie. Tento most měří na délku 380 metrů a je postavený 300 metrů nad zemí. Najednou může být na mostě až 800 lidí. Pojďte se alespoň virtuálně po tomto skleněném mostě projít. V pohodlí svého domova se ani nemusíte bát výšky či toho, že by snad sklo prasklo.

Times Square, New York – USA

Times Square je světoznámou křižovatkou, která je součástí Manhattanu. Sídlí zde celá řada firem a jedná se také o jednu z nejznámějších atrakcí v New Yorku. Můžete zde narazit také na velkou spoustu zářivých billboardů. Na Times Square se můžete podívat v pohodlí svého obyváku díky tomuto 360° videu. Pokochejte se krásami tohoto neobvyklého místa bez nutnosti prodírání se davy lidí.

Grónský ledovec – Grónsko

Pojďme se podívat na místo, kde opravdu vládne zima. Řeč je o Grónském ledovci. Ten pokrývá bez mála 80 % celé rozlohy Grónska. Stáří takového ledovce se odhaduje na zhruba 110 000 let a významně se na jeho tvorbě podílel také první doba ledová. Jestliže by došlo k úplnému roztátí tohoto ledovce, hladina světových oceánů by se zvedla až o sedm metrů. To jen pro představu, kolik ledu a vody v sobě tento ledovec ukrývá.