Návod: Jak pozvat Android uživatele do FaceTime hovoru?

Je to konečně tady! Od iOS 15 můžete volat přes FaceTime i se známými, kteří nemají iPhone, iPad nebo Mac! Můžete zavolat na Android i Windows zařízení!

Před několika dny byl na WWDC21 představen nový iOS 15, který přináší jednu vynikající novinku. Možnost přidat do FaceTime hovoru lidi, kteří nejsou součástí Apple ekosystému, nikdo nečekal, ale je to tady. Jak přesně máte postupovat?

Komu můžete přes FaceTime zavolat?

V podstatě lze po novém volat komukoliv. Jediná podmínka je, aby mělo dané zařízení přístup na internet a mikrofon. Můžete tedy volat s blízkými, kteří mají Windows počítač nebo Android telefon. Nadále samozřejmě zůstává možnost volat s kýmkoliv, kdo má Apple zařízení.

Je tu však jedna důležitá podmínka: Zakladatel hovoru musí mít Apple zařízení vybaveno nejaktuálnější verzí aplikace FaceTime. Předpokládáme, že většina lidí bude zakládat FaceTime hovory přes iOS nebo iPadOS, takže si podrobně projdeme postup na těchto zařízeních. Není se čeho bát, v podstatě je to poměrně intuitivní.

  1. Spusťte aplikaci FaceTime na iPhone nebo iPade.
  2. Stiskněte tlačítko Vytvořit odkaz (Create link).
  3. V horní části zobrazeného okna stiskněte tlačítko Přidat Název (Add Name) a zvolte si jakékoliv jméno Vám vyhovuje, aby Váš link dokázala daná osoba jednoduše identifikovat.
  4. Nyní si ve stejném okně zvolte, jak chcete odkaz sdílet. Můžete si vybrat Zprávy, Mail nebo odkaz zkopírujte a vložte jej do jiné aplikace.
  5. Osoba na druhé straně musí otevřít odkaz a celý proces je hotový.
Zdroj: MacRumors

Po otevření odkazu přes prohlížeč si daný člověk bude moci zvolit libovolné jméno a připojit se do hovoru. Nemusí instalovat žádnou aplikaci, protože vše probíhá ve webovém rozhraní. Jakmile je součástí hovoru, tak bude mít k dispozici tlačítka pro ztlumení mikrofonu, vypnutí kamery a opuštění hovoru.

Zdroj: MacRumors