NÁVOD | Jak se zbavit nečistot zpod reproduktoru chytrého telefonu?

Staly se reproduktory na tvém smartphonu zastřenými? V jednoduchém návodu si ukážeme, jak se zbavit nečistot zpod reproduktoru chytrého telefonu.

Určitě ses už setkal se situací, kdy se reproduktory na tvém smartphonu „z ničeho nic“ staly jakýmisi zastřenými. Jednoduše řečeno, už neznějí tak dobře, jako dříve. Možností může být hned několik. V jednoduchém návodu níže si ukážeme, jak se zbavit nečistot zpod reproduktoru chytrého telefonu.

Běžné způsoby čištění nemusí být efektivní

Způsoby, jak čistit reproduktory na svém chytrém telefonu je několik, ale nejčastějším je asi vzít hadřík či párátko a následně se snažit dostat nečistoty ven. První způsob je poměrně v pořádku, ale hadřík má specifický tvar, který se do malých otvorů reproduktorů nevejde.

Spáradlo či jiný ostrý předmět může naopak nadělat více škody než užitku. Tím, že se jedná o ostrý předmět a uživatel přesně neví, jak daleko až při čištění může zajít, může se stát, že samotné reproduktory poškodí.

Jak se zbavit nečistot zpod reproduktoru chytrého telefonu?

V Google Play obchodu s aplikacemi je mnoho nesmyslných aplikací, které buď neplní svůj účel vůbec, nebo jej plní jen z malé části, tedy velmi špatně. V tomto případě si však ukážeme jednu velmi zajímavou aplikaci, která vám pomůže s čištěním reproduktorů tvého smartphonu.

Oproti metodám zmíněným výše nepotřebuješ k tomuto snad nejefektivnějšímu čištění absolutně nic. Jediné co potřebuješ je připojení k internetu, aby sis aplikaci mohl stáhnout.

Pojďme si tedy v několika málo krocích ukázat postup čištění

1.) Na svém chytrém telefonu si otevři Google Play (obchod s aplikacemi) a následně si vyhledej aplikaci s názvem Speaker Cleaner. Osobně však doporučujeme tuto: STÁHNOUT APLIKACI

ako sa zbaviť nečistôt spod reproduktora smartfónu

2.) Po stažení aplikace si ji otvor a následujte kroky zobrazené v ní. Klepni na tlačítko CLEAN SPEAKER.

ako sa zbaviť nečistôt spod reproduktora smartfónu

3.) Začne se čištění, přičemž to samozřejmě nějakou dobu potrvá. Na chytrém telefonu si nastav maximální hlasitost a polož chytrý telefon displejem na stůl.

ako sa zbaviť nečistôt spod reproduktora smartfónu

4.) Po pročištění se tě aplikace zeptá, jestli se tvůj problém s reproduktory vyřešil. Pokud ano, klikni na tlačítko YES. Gratulujeme, tvůj problém je vyřešen! Pokud problém i nadále přetrvává, klikni na tlačítko RESTART.

Čištění se spustí znovu. Neboj se čištění spustit i 2-3x, přičemž po dvou pročištěních by si měl mít reproduktory plně přečištěné a hrající tak, jako dříve.

ako sa zbaviť nečistôt spod reproduktora smartfónu

Pokud se ti ani po několika čistících pokusech nepodařilo zpojezdnit reproduktory do původního stavu, bude chyba zřejmě někde jinde. V tomto případě doporučujeme navštívit místní servis chytrých telefonů.

Pokud se ti návod líbil a pomohl ti, nezapomeň se se svými postřehy podělit do komentářů pod článkem 🙂