Eunorau Flash: Elektrokolo s dojezdem 350 km již není utopií

Zajímavé elektrokolo s obrovským dojezdem a přívětivou cenou

Eunorau Flash je elektrokolo, které je od ostatních modelů odlišné. Ne však rychlostí (jak by mohl naznačovat jeho název), ale spíše skutečností, že lze nakonfigurovat mnoha způsoby a lze do něj umístit tři baterie pro skutečně působivý dojezd.

elektrokolo Eunorau Flash

Jedna baterie je pasé

Dnešní výkonnostně orientovaná elektrokola prolomila tradiční formu starého dobrého kola s elektromotorem připevněným buď na zadním kole, nebo na klice.

V současnosti jsou e-kola účelově zkonstruované stroje, které jsou navrženy tak, aby vás přenesly za hranice vašeho města. Některé z nich jsou tak schopné, že se o nich mluví jako o vozidlech, kterými je možné nahradit vaše auto na denní bázi potřeby.

elektrokolo Eunorau Flash

Za tímto účelem vyvíjí elektrická kola stále více výrobců, jedním z nich je i společnost Eunorau a její nejnovější model s názvem Flash. Tento model může díky designu inspirovanému motocykly vyvolat představu jakéhosi moderního mopedu. Pokud neřešíte design, můžete být velmi mile překvapeni.

„Pokud jste si mysleli, že jedna jediná baterie je pasé a dvě baterie nestačí, pak je elektrokolo Eunorau Flash pravděpodobně to pravé pro vás.“ I takovým sloganem představila společnost Eunorau model Flash.

Tři možnosti pohonu + tři možnosti napájení

Zajímavou je nabídka konfigurace elektrokola Flash. Výrobce tak reflektuje nejen na celkové, ale také na okamžité potřeby uživatele.

Flash lze nakonfigurovat pouze s jednou baterií na kratší cesty, což ještě zvyšuje jeho přitažlivost. To znamená, že uživatelé si mohou přibalit jen tolik energie, kolik potřebují pro konkrétní výlety, aniž by museli nosit nadbytečný objem dvou dalších baterií.

elektrokolo Eunorau Flash

Pokud jde o samotnou konfiguraci, kolo se nabízí buď v konfiguraci s pohonem zadního náboje o výkonu 750 W, v konfiguraci se dvěma motory s kombinovaným výkonem 1 500 W a pohonem obou kol, nebo ve střední variantě sestávající z motoru se středovým pohonem o výkonu 1 000 W.

Základní model v prodeji

Během letošního roku si zájemci budou moci vybrat ze všech možností, které konfigurace Flash nabízejí. Aktuálně se dá koupit „Basic model“. Základní model, jak už asi tušíte, má 750 wattový motor v zadním náboji a jednu 52 voltovou baterii. Prodává se za poměrně rozumnou cenu 1 499 USD.

elektrokolo Eunorau Flash

S postupujícím žebříčkem specifikací a přidáváním motorů a baterií je zřejmý i nárůst ceny. Podle společnosti Eunorau dokáže Flash projet s pedálovým asistentem až 220 mil (354 km), je-li vybaven všemi třemi bateriemi, což je na elektrokolo velmi působivé.

Pokud jde o standardní výbavu, Flash je vybaven hydraulickými kotoučovými brzdami a LED světly vpředu i vzadu. Pokud se rozhodnete kolo používat pro každodenní dojíždění do práce, můžete si dokonce nainstalovat sadu blatníků.

Výkonný a stabilní středový motor

Jedná se o středový pohon, díky kterému se těžiště kola výrazně nemění, což výrazně zajišťuje rovnováhu a stabilitu kola.

elektrokolo Eunorau Flash

Má vynikající vodotěsný výkon a hlučnost, což zvyšuje praktičnost a stabilitu motoru. Motor má vysoce citlivý snímač točivého momentu a snímač rychlosti, který dokáže realizovat přesné řízení celého kola.

Vidlice EXSHO STRONG-DH

Přední odpružená vidlice má zdvih 80 mm, nastavení komprese a uzamčení. Účinně tlumí většinu nárazů a otřesů, zejména na komplikovaných a členitých trasách, čímž snižuje vaši únavu a umožňuje vám jezdit komfortně.

elektrokolo Eunorau Flash

Funkce

Kromě LCD displeje Intellegent je možné si stáhnout „EUNORAU GO“ aplikaci do mobilu, kde můžete synchronizovat informace. Obsahuje užitečné inteligentní funkce: sledování kalorií, záznamy o cestách, sociální sítě a podobně.

Pokud patříte mezi vyznavače e-biků a nedáváte přednost trendovým kráskám, bude tento model hodný za povšimnutí. Zvlášť, pokud nechcete být omezeni počtem najetých kilometrů na jedno nabití.

Foto: eunorau-ebike.com