Xiaomi plánuje prodávat elektromobily!

Xiaomi skutečně plánuje svůj vlastní elektromobil. Bude se jednat o dostupný ale kvalitní elektromobil pro všechny, tak jako u telefonů?

Xiaomi je obrovská společnost, která vyrábí obrovskou škálu produktů. Jejich současná nabídka začíná smartphony, které jim vybudovaly jméno, a končí elektrickými kolběžkami. Jedná se o jednu z největších čínských společností v odvětví spotřebitelské elektroniky. To se jim však stále zdá být málo, protože podle nejnovějších informací by měly v brzké době představit vlastní elektromobily. Jak to udělají a co to znamená pro elektromobilitu se dozvíte v následujících řádcích.

Xiaomi má zkušenosti s elektromobility

Určitě jste už slyšeli o jejich elektrických kolobežkách. Patří mezi jedny z nejlepších. Designování elektromobilu je sice výrazně složitější proces, ale právě proto společnosti, jako je Xiaomi, pomohou jakékoliv relevantní zkušenosti.

Jejich koloběžky vždy splnili to, co slíbili. Tento přístup k produktům můžeme najít i u jejich telefonů nebo při různých dalších druzích elektroniky. Nikdy se sice nejedná o to nejlepší, co se dá na trhu sehnat, ale produkty od Xiaomi mají vždy rozumně nastavenou cenu a splňují západní standardy kvality.

Jak se jim to podaří?

Celý plán je poměrně rozumný. Xiaomi, jako jeden ze světových technologických gigantů, navrhne zmíněný elektromobil. O výrobu se pak postará čínský výrobce automobilů Great Wall Motors, jehož auta se dají v malém množství potkat i na našich silnicích. Na kapotě by tyto elektromobily měly vézt logo Xiaomi. Očekává se, že půjde o typický čínský elektromobil, jehož nejsilnější stránkou bude především nízká cena. Nic však ještě není oficiální a tudíž by měly být tyto spekulace brány s rezervou.

Prodej dalšího levného čínského elektromobilu se může zdát jako drobnost, ale Xiaomi je značka globálních rozměrů. Vůbec by nebylo překvapivé, kdyby se tento elektromobil dostal i do Evropy, Ameriky či Austrálie. To se drtivé většině čínských výrobců nepodaří. Jak jsme psali v článku o levných elektromobilech, právě takové modely nejvíce pomohou rozšířit elektromobilitu mezi lidi, kteří si Teslu za 140 tisíc eur prostě nemohou dovolit.

Samotné tiskové prohlášení, které tyto informace má potvrdit, by se mělo dostat na veřejnost během nejbližších dní, tvrdí Reuters.