Devátá generace OnePlus je na světě

Na nové telefony OnePlus deváté generace se uživatelé těší několik měsíců. A nyní se konečně dočkali! Co vše tyto telefony nabídnou?

Fanoušci a uživatelé telefonů OnePlus se konečně dočkali. Došlo k představení OnePlus a OnePlus Pro. Na co všechno se můžete těšit? Kolik bude OnePlus stát? To a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku o připravovaných novinkách.

Design

OnePlus přišel s určitými změnami v designu, tou zdaleka největší je ale přepracovaný fotomodul. Hmotnost telefonu je 192 respektive 196 gramů. A jaké jsou rozměry?

  • OnePlus 9 – 160,2 x 74,3 x 8,68 mm
  • OnePlus 9 Pro – 163,2 x 73,8 x 8,7 mm

Vidíme, že rozměrově i hmotnostně jsou na tom oba telefony velmi podobně. Liší se pak především v odolnosti, protože Pro verze nabízí stupeň krytí IP68, což znamená, že je telefon odolný proti vodě a prachu.

Displej

Ohledně displejů pro vás máme skvělou zprávu! Oba telefony budou vybaveny AMOLED displejem. Menší varianta nabídne 6,55„, ta větší pak 6,7„. Velkým lákadlem by měla být také adaptivní obnovovací frekvence, která bude mít hodnoty od 1 po 120 Hz. Pro verze by navíc měla disponovat technologií Hyper Touch, což přinese responsivnější odezvu. Tato informace je důležitá především pro hráče mobilních her.

Pokud bychom se podívali na rozlišení, OnePlus 9 nabídne 2 400 x 1 080 pixelů, zatímco OnePlus 9 Pro nabídne 3 216 x 1 440 pixelů.

Fotoaparáty

Právě na nich udělalo OnePlus velký kus práce. Na vývoji se dokonce podílela také firma Hasselblad, což je špička na poli digitálních fotoaparátů. Můžeme tak očekávat dechberoucí snímky. Jak jsou na tom ale čočky parametrově?

  • Hlavní objektiv – 48 Mpx, světelnost f/1.7. Výhodou je optická stabilizace.
  • Širokoúhlý objektiv – 50 Mpx, světelnost f/1.9.
  • Makro objektiv – 2 Mpx.
  • Teleobjektiv s trojnásobným optickým zoomem – pouze u verze Pro!

Přední selfie kamera pak nabídne 16 Mpx čočku, což by mělo na pořízení selfíček pro sociální sítě rozhodně dostačovat.

OnePlus a výkon

Samozřejmě, že se můžete v tomto případě spolehnout na aktuálně nejvýkonnější osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 888. Sekunduje mu pak operační paměť s hodnotou 8 nebo 12 GB. Vnitřní uložiště pak nabízí 128 nebo 256 GB. Oba výkony jsou dostupné v klasické verzi i ve verzi Pro. Jako GPU bylo zvoleno Adreno 600 a to u obou modelů.

Baterie

Velkou výhodou baterie je v tomto případě podpora 65W rychlonabíjení, což je rozhodně skvělá zpráva. Oba telefony pak disponují kapacitou baterie 4 500 mAh. Zamrzí absence bezdrátového nabíjení, které by se zde určitě hodilo.

Softwarová výbava

Nemůžeme čekat, že by se OnePlus 9 a jeho vylepšená verze prodávali s jiným operačním systémem, než s Android 11. To je skvělá zpráva. Navíc se dá předpokládat, že telefon časem dostane také aktualizaci na nový Android 12.

Konektivita

Pokud se podíváme na to, co telefon nabídne v rámci konektivity, můžeme se těšit na podporu 5G sítí. Oba telefony pak disponují USB-C konektorem pro nabíjení a ani u jednoho nenajdeme klasický 3,5 mm jack na sluchátka.

Samozřejmostí je pak podpora LTE či Wi-Fi 6. Bluetooth je v tomto případě ve verzi 5.2, což by nemělo znamenat žádný problém pro připojení všech potřebných věcí, jako například Bluetooth sluchátek či chytrých hodinek. Spolehnout se pak můžete také na NFC, pomocí kterého zase můžete platit platby z mobilu.

A co ceny

Alza nabízí všechny čtyři varianty, přičemž cenová hladina je od 18 990 korun do 26 999 korun. Konkrétně si můžete koupit tyto varianty:

Závěrem

OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro budou opět špičkové telefony, které mají zákazníkům co nabídnout. Cena je, dá se říct, očekávaná. Přeci jen telefon v této výbavě nemůže stát pár korun. Už se taky těšíte na OnePlus a OnePlus 9 Pro?