Nová Tesla Model S: Vše, co potřebujete vědět

Netrpělivě čekáte na nové automobily od společnosti Tesla? V tomto článku vám přinášíme nejdůležitější shrnutí všech informací.

Tesla oznámila novou verzi svého exekutivního sedanu. Model S v roce 2021 dostává celkem 2 nové motorizace, které jsou velkým krokem vpřed. Parametry naznačují, že Tesla Model S Plaid +, která je momentálně nejvyšším modelem, by měla být nejrychlejším sériově vyráběným automobilem. Jak se to Tesle podařilo?

Image
Zdroj: Twitter

Nová Tesla Model S Plaid a Plaid +

Elon Musk na Twitteru představil dvě nové motorizace Modelu S. Ty jsou vybaveny celkově až třemi elektromotory. Pravděpodobně se jedná o stejnou technologii, jakou bude vybaven Tesla Cybertruck, o kterému jsme se nedávno věnovali v tomto článku. Plaid+ dosahuje zrychlení z 0 na 100 za méně než 2.1 sekundy, což z něj dělá konkurenta pro dvanáctiválcové supersporty.

Celkově má Plaid+ až 1100 koní a udávaný dojezd téměř 850 kilometrů. Cena 150 tisíc eur ho však dostává mimo dosah většiny z nás. O něco dostupnější by měla být motorizace Plaid, která nabízí 1020 koní, udávaný dojezd okolo 650 kilometrů a zrychlení z 0 na 100 za 2.1 sekundy. Cena této prostřední motorizace je pak něco málo nad 125 tisíc eur.

Výrazná zmena prebehla aj v interiéri

Tesla Model S byl vždy velmi rychlý elektromobil. Původní design byl sice futuristický, ale během posledních 10 let výrazně ztratil na atraktivnosti. Inženýři v Tesle si to všimli a rozhodli se vytvořit interiér, jaký jsme dosud mohli vidět pouze v prototypech na autosalonech.

Dominantou je „hranatý“ volant. Namísto klasického kruhu má nový volant tvar, který připomíná volanty z monopostů F1. Je tento volant praktičtější? To odhalí až čas. Kromě toho však přišla velká změna také v páčkách za volantem – ty totiž zmizely. Namísto nich najdete na volantu pár nových tlačítek.

Image
Zdroj: Twitter

Druhá nejvýraznější změna je v centru palubní desky. Vertikální displej staršího modelu je nahrazen horizontální jednotkou, která je velmi podobná té, kterou najdeme také v Modelu 3. Stejnou kúrou prošel i Model X.

Změny exteriéru jsou zanedbatelné

Nový Model S prošel i mírnou revizí exteriéru. Tu si však moc nevšimnete. Rozdílný je přední nárazník, který působí o něco rafinovaněji. Nejzřejmější změnou je absence chromu. Ten byl nahrazen matně černými doplňky.

Nové Modely S Plaid by měly k prvním zákazníkům dostat v průběhu jara a dražší verze Plaid + přijde až koncem roku.