Netlifx přišel s dárkovým poukazem

Konečně můžete někoho obdarovat sárkovým poukazem na Netflix! Jak na to, kolik dárkový poukaz stojí a jak to celé funguje?

Někdy zkrátka nemáte tušení, čím byste někomu udělali radost. Velkou oblibu si získaly nejrůznější kupony a dárkové poukazy. Přesně s takovým nápadem přišla také streamovací služba Netflix. Co to znamená pro uživatele a co nám dárkové poukazy přinesou?

Dva pohledy

Nezpochybnitelným faktem je, že Netflix poukaz může sloužit jako velmi dobrý dárek pro někoho, kdo Netflix vůbec nemá nebo naopak jej pravidelně využívá. Někteří uživatelé totiž kupují tyto dárkové poukazy proto, aby nemuseli na Netflix zadávat svoji platební kartu. I to má jistě svoji zajímavou logiku. Tyto poukazy zatím můžete zakoupit ve vybraných obchodech, u nás je to například JRC.cz.

Hodnoty poukazu

Hodnotu poukazu nemůžete zvolit podle sebe, musíte si vybrat jeden ze tří „tarifů“. Konkrétně můžete koupit poukazy v hodnotě 400 korun, 1 000 korun a 4 000 korun. Nic méně u nás jsou zatím k dostání prakticky jen první dvě varianty. I to ale vůbec nevadí, pokud by vám nevyhovovala hodnota, můžete jednoduše koupit dárkové poukazy třeba dva.

Na kolik měsíců

Jistě se ptáte, na kolik měsíců bude takový poukaz stačit. Pokud byste zvolili balíček „Basic“ za 199 korun měsíčně, vystačí vám poukazy na 2, 5 nebo 20 měsíců. Pokud navíc budete nový uživatel, získáte 30 dní na vyzkoušení zdarma. Základní baliček ale má mnohá omezení v podobě malého rozlišení apod. Pro nejlepší Netflix zážitek tak stejně budete muset sáhnout po balíčku „Premium“. Ten vychází měsíčně na 319 korun. Poukazy tedy mohou zaplatit 1, 3 nebo 12 měsíců.

Platím a nakupuji

Netflix ve svém tiskovém prohlášení uvedl, že pokud zadáte kód dárkového poukazu, bude mít tento kredit větší váhu než platební karta. V praxi to tedy znamená, že peníze z platební karty se vám budou strhávat až potom, co utratíte všechen svůj kredit z dárkového poukazu. Netflix plánuje dostupnost těchto poukazů na celkem 1 500 místech. A jedno upozornění na závěr. Dárkové poukazy v českých korunách lze uplatnit jen na českém trhu, není možní konverze do jiné měny. Platí to i naopak.