Nová microSD karta od Samsungu vydrží až 16 let neustálého zapisování dat

Samsung Pro Endurance slibuje až 16 let nepřetržitého zapisování dat. Nejedná se však o běžnou microSD kartu. Je určena zejména do bezpečnostních kamer.

Společnost Samsung přichází na trh s novými microSD kartami Samsung Pro Endurance, které nabízejí neuvěřitelnou výdrž, o které si doposud mohl jen snít.

Jedná se o nový typ extrémně odolných a podle výrobce i spolehlivých paměťových karet, které ti dokážou poskytnout až 16 let nepřetržitého nahrávání obsahu.

Nové microSD karty od Samsungu nemají být rychlé. Namísto toho mají být téměř nezničitelné – alespoň podle standardů paměťových karet.

Společnost tvrdí, že tato série karet je jedinečně navržena tak, aby fungovala nejlépe v kamerách, které nepřetržitě zaznamenávají záběry. Jedná se například o palubní kamery nebo sledovací kamery.

Samsung Pro Endurance
Samsung Pro Endurance, zdroj: Samsung.com

Možnosti vysoké kapacity umožňují kartám pojmout více záběrů předtím, než je třeba přepsat. Používání podnikové NAND flash paměti od společnosti Samsung jí umožňuje získat ohromující časy nepřetržitého nahrávání.

Samsung Pro Endurance je sice pomalejší, ale za to extrémně odolná

Společnost Samsung zaměřila své úsilí na odolnost se špičkovou až 16letou životností nepřetržitého nahrávání. Podle společnosti vydrží karty 33krát déle než karty zaměřené na rychlost. Ale s důrazem společnosti Samsung na odolnost, karta není překvapivě příliš rychlá.

Samsung Pro Endurance
Samsung Pro Endurance, zdroj: Samsung.com

MicroSD karty Samsung Pro Endurance jsou dostupné ve čtyřech kapacitách: 32 GB, 64 GB, 128 GB a 256 GB. Karty s vyšší kapacitou (128 GB a 256 GB) jsou nejrychlejší. Nové Pro Endurance karty dosahují maximální rychlosti čtení 104 MB/s a rychlost zápisu videa 30 MB/s.

Tato rychlost není skvělá, ale je dostatečně rychlá na to, aby podporovala některé 4K kamery a většinu Full HD kamer. Je třeba brát v úvahu fakt, že tyto karty nejsou v žádném případě zaměřeny na rychlost.

Cena nebude tak vysoká, jak by se zprvu mohla zdát

Karty s nižší kapacitou (32 GB a 64 GB) jsou mnohem pomalejší a slibují pouze rychlost zápisu videa do 10 MB/s. To znamená, že budou fungovat dobře v některých kamerách s rozlišením Full HD, ale při jakémkoli vyšším rozlišení už zřejmě nebudou použitelné.

Samsung Pro Endurance
Samsung Pro Endurance, zdroj: Samsung.com

Jelikož karty lze využít v různých prostředích, Samsung tvrdí, že byly navrženy tak, aby přežily a fungovaly velmi dlouhou dobu. Karty jsou chráněny proti vodě, magnetům, rentgenovému záření a extrémním teplotám.

Karty jsou mimo jiné odolné i vůči opotřebení a pádům. Pokud se dá věřit marketingu společnosti Samsung, tyto nové karty velmi snadno přežijí vystavení prvkům daleko za hranicemi používání.

Samsung Pro Endurance
Samsung Pro Endurance, zdroj: Samsung.com

Další výhodou zaměření se na odolnost namísto rychlosti jsou náklady. Jelikož jsou náklady nízké, může být nízká i prodejní cena.

Kapacita 32 GB začíná na přívětivých 245 Kč, přičemž nejvyšší kapacita 256 GB se prodává za 1225 Kč. Kapacita 128 GB je již dostupná například v obchodě Datart za 749 Kč.