Apple má letos představit až 5 nových počítačů. Jaké to budou?

Letos očekáváme iOS 16, iPadOS 16, tvOS 16, watchOS 9 a macOS 13. Kromě toho nám Apple plánuje odhalit i nové počítače, kterých má být až 5.

Letos očekáváme iOS 16, iPadOS 16, tvOS 16, watchOS 9 a macOS 13, i když jsme ještě neslyšeli zvěsti o tom, co můžeme od těchto aktualizací očekávat.

Po březnové události Apple plánuje představit další nové počítače Mac někdy v létě letošního roku, přičemž akce WWDC by byla ideální pro oznámení nových produktů. Mezi nadcházející představení společnosti patří i nový Mac mini a představení křemíkového Macu Pro.

Mac Pro

Apple pracuje na aktualizované verzi Mac Pro, která by mohla obsahovat křemíkový čip Apple s až 40 výpočetními jádry a 128 grafickými jádry, což by představovalo dvojnásobný výkon oproti M1 Ultra v Mac Studio. Neočekáváme změny designu pro Mac Pro a aktualizací Apple dokončí svůj přechod na Apple křemík v celé řadě Maců.

Mac Mini

Apple vyvíjí špičkovou verzi Macu Mini, která bude obsahovat další porty a výkonnější silikonový čip Apple. Očekává se, že bude používat čipy M1 Pro a M1 Max a může mít nový design. Neexistuje žádné konkrétní slovo o tom, kdy by mohlo být zařízení vydáno. Apple údajně plánuje odhalit nové počítače Mac již letos v létě.

Větší iMac

Úniky naznačují, že Apple pracuje na verzi iMacu s větší obrazovkou, která se bude prodávat spolu s 24palcovým modelem. Tento iMac by se mohl nazývat „iMac Pro“. Může obsahovat design podobný Pro Display XDR, 27palcový mini-LED displej s technologií ProMotion a čipy M1 Pro/M1 Max.

Macbook Air

Tento model plánuje Apple až na konec roku 2022. Společnost vyvíjí tenčí a lehčí verzi MacBooku Air, která bude mít tenčí rámy než současný model. Rámy a klávesnice budou šedobílé barvy a šasi nebude mít klínový tvar.

Apple počítače
MacBook Air, zdroj: Apple.com

Stroj bude obsahovat mini-LED displej, technologii nabíjení MagSafe a porty USB-C pro připojení externích zařízení, ale nebude mít port HDMI ani slot na SD kartu. Říká se, že obsahuje čip M2 s 8jádrovým CPU a 9 až 10jádrovým GPU.

13-palcový MacBook Pro

Apple pracuje na aktualizovaném 13palcovém MacBooku Pro, který by mohl využívat čip M2 nové generace s 8jádrovým CPU a 9 nebo 10jádrovým GPU. Načasování vydání není známo, ale čip M2 pravděpodobně nevyjde dříve než na podzim. Je možné, že Apple přejmenuje 13palcový MacBook Pro na „MacBook“, přičemž označení Pro zruší.

Dva produkty, které mají k počítačům velmi blízko

iPad Pro

Říká se, že Apple obnoví iPad Pro v roce 2022 a 11tipalcový model by mohl dostat stejný mini-LED displej jako v roce 2021 12,9palcový iPad Pro. Stále se však jedná o spekulace.

Apple počítače
iPad Pro, zdroj: Apple.com

Možností je také skleněná zadní strana, která by umožňovala bezdrátové nabíjení, stejně jako funkce zpětného bezdrátového nabíjení, která umožní iPadu Pro nabíjet zařízení, jako jsou například AirPods či Apple Watch.

Headset AR/VR

Apple pracuje na náhlavní soupravě s rozšířenou/virtuální realitou, o které se říká, že bude obsahovat vyhrazený špičkový displej, vestavěný procesor a operační systém „rOS“ nebo reality.

Apple počítače
Koncept VR headsetu od Apple, zdroj: VR-Expert.com

Vstup bude přes dotykové panely, hlasovou aktivaci a gesta rukou a hovoří se také o vysoké ceně atakující až 3 000 dolarů. Náhlavní souprava AR/VR by mohla přijít na konci roku 2022, ale Apple čelí problémům s vývojem. Tím pádem by se vydání mohlo přesunout na rok 2023.