Realme představilo nejrychlejší nabíjení světa. Smartphone nabije za pár minut

Realme uvedlo, že jeho další vlajková loď bude mít nejrychlejší nabíjení na světě. Výrobce uvádí nabití do 50% kapacity baterie již do pěti minut.

Čínský výrobce telefonů Realme nedávno uvedl, že jeho další vlajková loď v oblasti chytrých telefonů bude mít nejrychlejší nabíjení na světě. Výrobce uvádí nabití do 50% kapacity baterie již do pěti minut. To je opravdu neuvěřitelné číslo.

Společnost Realme uvedla, že její nový chytrý telefon Realme GT Neo 3, ohlášený během technologické show Mobile World Congress (MWC) v Barceloně, bude využívat novou technologii, kterou výrobce nazývá UltraDart Charging Architecture (UDCA).


Fanoušci Realme se s výrazem „Dart Charging“ (rychlé nabíjení) už určitě setkali. U UDCA se jedná vlastně o vylepšenou technologii, která by se měla do budoucna i nadále posouvat vpřed.

Tato technologie může podporovat nabíjení mezi 100 W a 200 W. Podle společnosti zůstává vše maximálně bezpečné. Prý se nemění ani životní cyklus baterie. Pokud se toto tvrzení ukáže jako pravdivé, znamenalo by to opravdu podstatný krok vpřed, co se týče technologie nabíjení.

V současnosti nejlepší rychlonabíječky dosáhnou 100 procent nabití baterie za přibližně 30 až 35 minut. To je vcelku úctyhodné, ale Realme okresal tento čas téměř o třetinu.

Realme chce do budoucna svůj rekord překonat

Realme říká, že na rozdíl od jiné technologie rychlého nabíjení, která může často zvýšit rychlost nabíjení na úkor dlouhodobé životnosti baterie, její technologie UDCA chrání baterii a zachovává až 80 procent kapacity baterie i po více než 1000 nabíjecích cyklech.

Realme nabíjanie
Realme GT Neo 3, zdroj: TechInspected.com

Společnost uvedla, že nová technologie využívá „nabíjecí čerpadla s vícenásobným zesílením“ ke zvýšení nabíjecího proudu. Zároveň využívá systém řízení tepla, který udržuje teplotu pod 43 stupňů Celsia. Jedná se však o hodnoty, kdy je zařízení v „klidovém stavu“.

Realme nabíjanie
Realme GT 2 Pro, zdroj: TechInspected.com

Oznámení ohledně super rychlého nabíjení bylo učiněno, když čínská společnost představila svůj nový vlajkový chytrý telefon Realme GT 2 Pro na MWC. Model GT 2 Pro za cenu 749 eur přichází s 6,7palcovým displejem, ultra vysokým rozlišením a novým procesorem z dílny Qualcommu – Snapdragonem 8 Gen 1. Aktuálně jde o nejrychlejší procesor, který je pro chytré telefony s Androidem na trhu dostupný.