Co přinese Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi 11 už byl představený, včetně nového proceosru Qualcomm Snapdragon 888. Co dál tento telefon nabízí a co naopak zklame?

28. prosince loňského roku došlo k oficiálnímu představení nového telefonu od oblíbeného Čínského výrobce Xiaomi. Na co vše se můžeme těšit a co naopak bylo velkým zklamáním? Na to se podíváme v rámci našeho článku, který se věnuje právě Xiaomi Mi 11.

Balení zklame

První věc, které si všimnete po rozbalení nového telefonu je fakt, že v něm chybí nabíječka. To je věc, která nepříjemně zaskočí snad každého. Pokud tedy doma žádnou nabíječku nemáte, budete si muset pořídit jinou. Třeba se již brzy dočkáme slibované 80 W bezdrátové nabíječky, kdo ví. Zatím se ale budete muset spokojit „pouze“ s telefonem. Na přiloženém videu se můžete podívat na unboxing této novinky.

Design a displej překvapí

V rámci designu vsadilo Xiaomi na osvědčenou kombinace skla a hliníku. Brzy by se na trh ale měla dostat také varianta s koženými zády. Ačkoli byly zvoleny zajímavé materiály, telefon nedisponuje zvýšenou odolností. Displej překvapí svojí velikostí, čeká na vás totiž 6,81″ displej, který nabídne obnovovací frekvenci 120 Hz. Rozhodně se tak máte na co těšit, zvláště když přihlédneme k rozlišení, které je 1 440 x 3 200 pixelů.

Hardwarové vybavení

Xiaomi se s hardwarem blýsklo, podobně jako s herním telefonem Xiaomi Black Shark. Xiaomi Mi 11 je totiž prvním telefonem, který disponuje novým procesorem Qualcomm Snapdragon 888. Ten je celkem osmijádrový a můžete si zvolit kombinaci s 8 GB nebo 12 GB operační paměti. Díky Adrenu 600 jde podle testování o nejvýkonnější smartphone na současném trhu s mobilními telefony.

Vnitřní uložiště telefonu nabídne pro uživatele 128 GB nebo 256 GB uložiště, které ale nemůžete rozšířit o paměťovou kartu. Čtečka otisků prstů pak funguje precizně a jak už dnes bývá zvykem, je schovaná v samotném displeji. Pokud rádi platíte pomocí telefonu, můžete se polehnout také na NFC technologii, kterou Xiaomi nezapomnělo přidat.

Foťte, co to jde

Jak už bývá zvykem, na zádech telefonu jsou připravené čočky fotoaparátu. Ta hlavní disponuje 108 MPx. Kromě toho na zádech nalezneme také širokoúhlou čočku a čočku na makro snímky. Co se týče videa, to můžete natáčet v rozlišení až 8K při snímkovací frekvenci 30. Selfie kamera pak nabídne 20 MPx čočku a je umístěna v podobě průstřelu v levém horním rohu displeje telefonu. Na přiloženém videu se můžete podívat, jako Xiaomi MI 11 fotí oproti iPhonu 12.

Baterie a výdrž

Mírným zklamáním může být menší kapacita baterie. Ta je v tomto případě 4 600 mAh, což vzhledem k úžasnému vybavení může znamenat časté nabíjení. Jednodenní výdrž by ale měla zůstat zachována. Na čem Xiaomi zapracovalo, tak jednoznačně na nabíjení. Pomocí kabelové nabíječky můžete nabíjet s 55 W. Bezdrátově můžete nabíjet s 30 W. Rychlonabíjení je tak zajištěno.

Závěrem

Xiaomi MI 11 je rozhodně zajímavým počinem, už i kvůli tomu, že jako první telefon disponuje Qulacomm Snadpdragon 888. Sám o sobě je telefon výkonný, a proto si na něm zahrajete i náročnější hry. Zklamáním je rozhodně absence nabíječky v samotném balení. Co se nám moc líbí, tak je jednoznačně verze s koženým zády, která bude vypadat opravdu luxusně.