OpenAI posouvá svůj nový generátor obrázků Dall-E 3 na vyšší úroveň

Kam až sahá vaše fantazie? Generátor obrázků DALL-E 3 toho dokáže opravdu hodně.

Dall-E 3 je špičkový generativní nástroj umělé inteligence, který přijímá textové výzvy a transformuje je do působivých vizuálů. Tvůrcem tohoto nástroje je společnost OpenAI, tedy tvůrci ChatGPT.

Nejnovější verze DALL-E 3, která vychází z úspěchu svého předchůdce má integrovaný samotný ChatGPT. To umožňuje snadno vytvářet vysoce kvalitní vizuály zadáním popisů nebo získáváním rychlých nápadů přímo z ChatGPT. Dall-E 3 je momentálně dostupný pouze přes ChatGPT Plus a pro Enterprise zákazníky, tedy skrze placenou verzi platformy.

Vylepšení nové generace

Ve světě umění generovaného umělou inteligencí byl DALL-E prvním nástrojem, který generoval digitální obrázky z textových výzev. Původně byl představen ještě v lednu 2021. Následoval DALL-E 2, který zdokonalil možnosti původního modelu.

DALL-E 3

DALL-E 3 byl představen teprve nedávno – září 2023. Novinkami jsou integrace ChatGPT pro rychlé ovládání a zlepšení použitelnosti a přesnosti generátoru. Nejnovější verze využívá textových vstupů k vytváření mimořádně detailních a přesných obrázků v různých stylech.

Můžete jednoduše zadat požadavek a doladit vlastnosti obrázku prostřednictvím interaktivních konverzací, ke kterým slouží strojní učení. Generátor obrázků dokáže zobrazovat širokou škálu konceptů popsaných v jakémkoli jazyce, díky čemuž je skvělý pro umělce či designéry.

Predstavenie DALL-E 3 v krátkom videu

DALL-E 3 je stále ve fázi vývoje. Jeho algoritmus se může i nadále vyvíjet prostřednictvím strojního učení. Předpokládá se, že finální verze, která má být vyladěnější a zároveň nejpřesnější dosud bude i nadále součástí placené verze ChatGPT. Starší verze tohoto generátoru by mohla být v budoucnu teoreticky zdarma stejně, jako je aktuálně ChatGPT 3.5.

Výhody použití DALL-E 3

  • Inspirace: DALL-E 3 přemění vaše textové nápady na úžasné obrázky vygenerované pomocí AI. To znamená, že nástoj vám může podnítit vaši představivost, pomoci vám při brainstormingu a dokonce vylepšit vaše koncepty.
  • Chápavost: Zatímco jiné AI modely mohou ignorovat vaše slova či popisy, pochopení složitých instrukcí tohoto modelu se výrazně zlepšilo. To mu umožňuje vytvářet složité kompozice a upravovat prvky designu.
  • Efektivita: Zapomeňte na drahé grafiky či časově náročné focení. S tímto generátorem obrázků můžete s minimálním úsilím vytvářet marketingové materiály, ukázky produktů nebo poutavé vizuály na sociální sítě.
  • Kvalita: Obrázky jsou detailní, kvalitní a přesné. Můžete je bez problémů použít kdekoli – prezentace, pracovní setkání, reklamní materiály či jako vizuál do knihy. Díky kvalitnímu a detailnímu provedení jsou vygenerované obrázky vhodné i pro tisk.
  • Respekt: Model je speciálně trénován na to, aby odmítal požadavky, které požadují obraz vytvořený ve stylu žijících umělců. Tato jedinečná schopnost demonstruje respektující přístup ke stávajícím umělcům a jejich dílům.
  • Bezpečnost: Experti k zabezpečení testují model generátoru obrázků ze všech stran. Vylepšené zabezpečení zahrnuje také oblasti jako je vytváření veřejných činitelů a řešení škodlivých předsudků. Jejich cílem je zabránit vytváření násilného nebo nenávistného obsahu.
  • API: Díky podpoře API lze integrovat generátor obrázků i do vašich aplikací.
DALL-E 3

Jedná se o opravdu zázračný nástroj se spoustou výhod pro každého. DALL-E 3 může způsobit revoluci v tom jak vizuálně komunikujeme, ale také jak smýšlíme či vytváříme obsah v různých sférách.