Nová aplikace od Googlu ti pomůže přečíst i sebemenší text

Google touto aplikací pomůže mnoha lidem, kteří mají problém se zrakem.

Společnost Google spolu s představením nových chytrých telefonů Pixel 8 spustila i svou novou exkluzivní aplikaci s názvem Lupa. Aplikace je dostupná samozřejmě zdarma, ale jen pro majitele Pixel zařízení. Nová aplikace vám umožní nejen zvětšit malý text, ale také zobrazit podrobnosti o objektu nebo přiblížit vzdálený text, jako jsou například značky ulic nebo jídelníčky.

Po otevření aplikace se vám otevře fotoaparát, přičemž na pravé i levé straně si můžete všimnout ikonky plus a minus. Tlačítko spouště funguje klasicky pro vyfotografování objektu a následnou práci s ním. Lze přepínat mezi zadním i předním fotoaparátem. Kromě blesku či obnovení přiblížení se zde nacházejí také barevné filtry, režim invertních barev či nastavení kontrastu a jasu pomocí posuvného ovladače.

Exkluzivita pro Google Pixely

Po pořízení snímku můžete pokračovat v úpravách své fotky. V pravém horním rohu můžete otevřít obrázek v Google Lens a následně zkopírovat text z obrázku nebo jej převést na řeč. K dispozici je také ukládání do nové složky zařízení s možností prohlížení lupy z fotoaparátu v pravém dolním rohu. Vše samozřejmě můžete sdílet ať už na Google disku nebo sociálních sítích.

Google Pixel 8

Chcete-li aplikaci používat, nestačí vám jen ledajaký model Pixelu. Potřebujete alespoň 5. generaci. To, zda Google přinese aplikaci i do jiných Android smartphonů, je zatím sporné. Vzhledem k tomu, že předchozí exkluzivní aplikace se dostaly i do jiných zařízení, můžeme postupem času očekávat i tuto.