Chcete nové Nintendo Switch? Letos své úspory nevytahujte

I Vy si brousíte zuby na nový Switch? Pozor, aby nám nějaké zůstaly, protože tento rok je brousit nepřestaneme. Alespoň to tvrdí Nintendo.

Nintendo nás před pár lety šokovalo svou novou konzolí. Jejím účelem bylo navázat na dlouholetou historii značky, ale dokázala mnohem víc. Řeč je o Nintendu Switch, přenosné a víceúčelové herní konzoli, o které určitě každý už slyšel. Zvěsti o novém Nintendu Switch byly však smeteny ze stolu prohlášením společnosti, že tento rok žádný nový hardwarový produkt nepřijde.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt nintendo switch
Zdroj: Nintendo

Ne až tak překvapivé, jak se může zdát

Nintendo má historii nekonzistence. Nikdy nevydávali nové konzole v konkrétních časových rozestupech. Částí jejich strategie je střídání „tichých“ období a období, kdy přijde několik produktů najednou. A my víme, ve kterém z nich se momentálně nacházíme. Nové Nintendo Switch letos nepřijde. Nepřijde totiž žádný nový hardware.

Switch poprvé vyšel před třemi lety a od té doby jsme dostali jednu revizi, Nintendo Switch V2, a levnější verzi Switch Lite. Switch Lite však nikdy neměl být pokračováním, ale spíše levnější a přenosnější verzí. V2 zase nepřinesla žádné zásadní změny.

Software je důležitější než hardware. Alespoň v tomto případě

Největší mouchou Switche je jeho software. Jeho používání se místy jeví jako nepřirozené, ba až nefunkční. Některé funkce, které byste možná považovali za samozřejmost, prostě chybí. Nejlepším příkladem je sdílení her mezi více switch pomocí cloudu. Pokud vlastníte i Switch Lite, je problém hry přenášet z jednoho na druhý. To jsou věci, které prostě třeba opravit a nepomůže hardware, jedinou cestou je software.

Kromě toho Nintendo nikdy nebylo na technologickém vrcholu. Jejich grafika byla většinou pozadu. Mírně řečeno. A i přesto, že větší baterie, užší rámečky kolem displeje či lepší dokovací řešení by nás potěšilo, to co máme teď je typický produkt od Nintenda: funkční japonský simplicizmus.