Starlink Premium: Internet od SpaceX s rychlostí 500 Mbps

Společnost SpaceX nedávno oznámila další iteraci své nejmodernější satelitní internetové služby s názvem Starlink Premium.

Společnost SpaceX nedávno oznámila další iteraci své nejmodernější satelitní internetové služby s názvem Starlink Premium.

Po vypuštění svého prvního satelitu v květnu roku 2019 Starlink působí jako poskytovatel internetových služeb. V té době byl jejich růst působivý, protože vypustili více než 2000 satelitů.

Díky tomu získali přes 145 000 zákazníků ve 25 zemích světa a vzápětí oznámili další pozoruhodný vývoj. Šlo o vesmírné lasery, satelity druhé generace a nyní také Starlink Premium.

Rychlost stahování 500 Mbps, rychlost nahrávání 40 Mbps a cenovka 500 dolarů měsíčně. V případě uploadu i downloadu se bavíme o 2násobném navýšení rychlosti oproti současnému Starlinku. Cena je však oproti klasickému programu až 5násobně vyšší.

Extrémně vysoká cenovka je kamenem úrazu

Oznámení služby Starlink Premium se od jeho představení rozebírá všude ve světě. Jak se zdá, všichni dívají na čísla, především na cenovku. Suma 500 dolarů měsíčně za internetovou službu je pro mnohé lidi prostě nedostupná záležitost.

Starlink Premium
Starlink Premium, zdroj: PCMag.com

Přidáme-li k tomu počáteční náklady 2 500 dolarů za samotné Starlink zařízení, antény a podobně, vyjde tě to na 3000 dolarů ještě před prvním spuštěním. To je opravdu finanční masakr.

Sdílená veřejná internetová služba, kterou běžně operátoři poskytují, je často zpomalována množstvím lidí, kteří se k ní přihlásí najednou. Toto je něco, co Starlink dokáže vyřešit právě prostřednictvím prémiového programu.

Starlink Premium
Starlink Premium, zdroj: PCMag.com

Samotné zařízení má více než dvojnásobnou kapacitu antény. To jí umožňuje poskytovat vyšší rychlost internetu a vyšší propustnost pro uživatele s nejvyšší poptávkou, zejména pro podniky.

S rychlostmi až 500 Mbps bez omezení dat budou moci malé podniky nabízet svým zákazníkům prémiové služby a poskytnout jim atraktivní výhodu oproti svým konkurentům.