Messenger zavedl PIN kódy pro lepší zabezpečení konverzací

Messenger přináší novou funkci pro zvýšení zabezpečení.

Facebook Messenger patří jednoznačně mezi nejoblíbenější komunikační aplikace současnosti. Pravidelně ji používá více než jedna miliarda uživatelů. Není proto divu, že se společnost Meta o ni příkladně stará a neustále ji vylepšuje.

Jednou z posledních novinek, kterou Facebook postupně uvolňuje mezi uživatele, je zavedení end-to-end šifrování pro všechny chaty ve výchozím nastavení. Novinkou je, že aplikace Messenger od vás bude v souvislosti s touto funkcí požadovat vytvoření a zadání PIN kódu, což zvýší bezpečnost.

Messenger

Šestimístný PIN kód je v rámci chatovací aplikace Facebook Messenger potřebný k tomu, abyste se dostali ke svým uloženým zprávám na více zařízeních. Nemusíte se však obávat, že byste museli PIN zadávat pokaždé, když otevřete Messenger v telefonu nebo v počítači. Podle stránek pomocníka by mělo jít o jednorázovou záležitost.

Messenger

To znamená, že PIN zadáte v případě, že si přeinstalujete aplikaci Messenger, ať už na existujícím telefonu nebo proto, že jste si pořídili nový. Stejně to platí i v případě počítače, pokud se v něm přihlašujete poprvé. Při běžném používání už jej znovu zadávat nebudete muset. Tato nová funkce by tedy nemusela být tak otravná, jak může někomu na první pohled připadat.

Co si o této novince myslíte vy? Myslíte, že si Facebook jen snaží napravit svoji reputaci ohledně úniků dat?