Jak hrát počítačové hry přes Mac, iPhone nebo iPad?

Pokud si chcete zahrát počítačové hry přes Mac, iPhone nebo iPad, máte nyní možnost! Streamovací služba od nVidie vám to umožní bez potíží.

V minulosti jsme se již věnovali streamovacím službám. Jejich krása spočívá v tom, že Vám umožňují hrát nejnovější hry i na takovém hardwaru, jaký by Vám to jinak nedovolil. Odebírají tedy povinnost investovat do drahého herního počítače. I přesto, že přicházejí s řadou nevýhod, pokud chcete hrát počítačové hry na Macu, iPhone či iPadu, nemáte jinou možnost.

GeForce Now streamuje počítačové hry výborně

Když Nvidia představila svou herní streamovací službu GeForce Now, většina lidí to vnímala jako snahu jít s trendem. Ve srovnání s konkurencí však GeForce Now dělá velké kroky vpřed a nabízí celou řadu výhod. Hlavní výhoda je jasná, tato služba je totiž zdarma. Pokud ale budete ochoten si připlatit, tak ale získáte rychlejší přístup k serverům, delší denní herní čas a některé RTX funkcionality, které jsou neplatícím uživatelům nedostupné.

Co se týče výkonu, tak GeForce Now dostává svým slibům. Streamování AAA her přes Steam na iPad a M1 Macbook probíhá hladce a s minimální odezvou. Problémy se ale dostaví v případě, že máte pomalé nebo nestabilní internetové připojení. V takových situacích můžete mít pocit, že hra je zpožděna nebo že vynechává snímky. Mobilní 4G připojení je však víceméně dostačující. Ti, kteří mají optické připojení, skutečně nepocítí, že hra běží na serveru vzdáleném stovky či tisíce kilometrů daleko.

Když už jsem zmínil M1 Macbook, tak mnoho z vás jistě potěší, že GeForce Now podporuje i tuto novou platformu. Ještě lepší je, že pokud hru streamujete, tak to znamená, že veškerý progres se Vám ukládá na zmíněný server a nikoli do Vašeho zařízení. Je tedy naprosto v pořádku, když se rozhodnete hru na počítači ukončit a později si ji přes telefon opět zapnout. Pokračovat na telefonu budete přesně tam, kde jste na počítači skončili.

Závěr

Apple zařízení jsou nechvalně známé tím, že na hraní počítačových her prostě nejsou vhodné. Ať už ale máte Mac, iPad, iPhone nebo jakoukoli kombinaci těchto zařízení, tak GeForce Now je nejlepší možností jak si zahrát i nejnovější tituly bez větších investic.

Oceníte to, že hry, které jste si v minulosti koupili, například přes Steam, už znovu kupovat nemusíte a že tato platforma nabízí více než 80 free-to-play titulů, které sekundují knihovně více než osmi stovkám placených titulů. GeForce Now určitě stojí za zkoušku.