Buď ve formě s kompaktním běžeckým pásem od Xiaomi

Hledáte běžecký pás, který se vejde i do menšího bytu a který nabízí inteligentní fukce, za přiměřenou cenu? Xiaomi nabízí zajímavé řešení.

Účinky běžeckého pásu na lidský organismus při správném větrání, oděvu a rovnoměrném pohybu se dají srovnávat s těmi, které získáte při běhu v přírodě. Nejen proto jejich popularita stoupá. Známý výrobce běžících pásů WalkingPad, za kterým stojí čínsky gigant Xiaomi, přináší na evropský trh svou vlajkovou loď s názvem Xiaomi WalkingPad R1 Pro.

Odpůrci i zastánci

Je pravda, že moderní běžecké pásy dokáží téměř dokonale simulovat běh v terénu. Pohodlně si můžete jednoduše regulovat rychlost i intenzitu tréninku. Dokonce můžete při běhání na pásu sledovat televizi. Avšak běh venku v přírodě či v parku je i tak k nezaplacení. Takto reagují na běžecké pásy lidé, kteří při běhu potřebují cítit přírodní energii. A výrobci pásů jim zpravidla dávají za pravdu. Nezapomenou však připomenout svůj pohled na problematiku: Běhat na běžeckém pásu můžete kdykoliv, kdy se vám zachce. Zatímco od běhu venku vás mohou odrazovat déšť, sníh, silný vítr, mlha či tma.

Běh po asfaltu může být pořádnou zátěží pro klouby. Naopak, povrch běžeckého pásu je odpružený, tedy klouby šetří. Kotníky, kolenní klouby a také spodní část zad jsou v bezpečí. I proto se běžecký pás často používá při rekonvalescenci nebo rehabilitaci po úrazech a zraněních. Takže v konečném důsledku zůstává volba na člověku. Dilematem je i cena běžících pásů. WalkingPad však jde cestou dostupnosti pro co největší kategorii lidí. V současnosti se cena jeho běžeckého pásu pohybuje na hranici 16 000 korun.

Pro každého něco

WalkingPad R1 Pro má velký potenciál uspokojit potřeby amatérských běžců, ale i milovníky procházek. Výrobce ho také doporučuje pro lidi, kteří si šetří páteř a rozhodli se pracovat vestoje za takzvaným standing desk. Minimální rychlost pásu je totiž na úrovni pouze 0,5 km/h. Takže člověk vedle práci dělá něco i pro zdraví svého těla. Maximální rychlost pásu výrobce udává v hodnotě 10 km/h. Uživatele jistě potěší kompaktní rozměry 150 x 72 x 13,5 cm v rozloženém stavu a 98 x 72 x 15,5 cm ve složeném stavu, které jsou ve srovnání s konkurenčními výrobky podstatně menší. Běžící pás se tak může ocitnout v mnohem menších prostorách jako jsou potřebné při jiných typech. Přesouvání pásu z místa na místo velmi usnadňují zabudované kolečka.

Specifikace a plusy pásu od Xiaomi

WalkingPad R1 Pro je vyroben ze slitiny hliníku. Na jedné straně je lehký, na druhé zaručuje vysokou nosnost, která se pohybuje na úrovni až 110 kg. Vylepšený výkon motoru s nižší hladinou hluku určitě přijde vhod. Rukojeť pásu je opatřena pojistkou.

Velkým plusem WalkingPadů je jejich jednoduché ovládání, které se může provádět až 3 různými způsoby. K dispozici je dálkový ovladač, propojení s aplikací KS Fit, ale také automatický režim. Rozdělením do tří zón dokáže pás v automatickém režimu pás na tomto základě rozpoznat, zda chcete zpomalit, zrychlit nebo udržovat konstantní rychlost běhu nebo chůze.

Díky zmíněnému kompaktnímu designu jej můžete bezproblémově skladovat a používat i ve velmi malém bytě.

Foto: walkingpad.com