Xiaomi Mi Notebook 14 e-learning edice

Distanční výkua či práce na homeoffice se v poslední doba vyskytuej čím dál častěji. Xiaomi proto zareagovalo novým notebookem. Co vše nám nabídne?

Jak se zdá, ještě nějakou tu dobu se bude studovat distančně a lidé budou pracovat z pohodlí domova. Možná se toto stane do budoucna běžnou záležitostí. Výrobci notebooků jsou si toho vědomi. I proto Xiaomi přišlo s notebookem, který je pořádný pracant, navíc za velice rozumnou cenu. Co vše nám notebook Xiaomi Mi Notebook 14 e-learning nabídne?

Design a obrazovka

V první řadě vás jednoznačně zaujme celohliníkové tělo. To dodává notebooku prémiový vzhled a také jej činí více odolným. I přes hliník má notebook váhu 1,5 kilogramu. S tloušťkou to Xiaomi rozhodně nepřehánělo, 18 mm tloušťky je toho důkazem. V samotném názvu notebooku je pak ukryta také velikost obrazovky. Ta činí 14″, jde o IPS LCD panel, u kterého se můžete těšit na FullHD rozlišení.

Hardwarové vybavení Xiaomi Mi Notebook 14

Pokud bychom se podívali na to, co najdeme uvnitř notebooku, budeme poměrně překvapeni. Uvnitř tepe procesor Intel Core i3-10110U. Ten nabízí dvě jádra s frekvencí 2,1 GHz. Ovšem pokud budete potřebovat větší výkon, jsou jádra schopná přetaktovat se až na frekvenci 4,1 GHz. Grafickou stránku má u Xiaomi Mi Notebook 14 e-leraning edice integrovaný grafický čip Intel UHD 620. To předurčuje notebook skutečně jen na kancelářské práce nebo na filmy.

Potěší ovšem velikost operační paměti, která je v tomto případě 8 GB. Pro vaše soubory a data je připravený 256 GB SSD disk. Není to sice moc, není to ale ani málo. Pro kancelářskou práci či na distanční výuku je tento notebook jako stvořený.

Na tomto videu se můžete podívat na unboxing Xiaomi Mi Notebook 14 e-learning edition:

Výdrž a baterka

Do Mi Notebook 14 vložila Xiaomi 46 Wh baterii. Ta sama o sobě nabízí výdrž okolo 10 hodin, což je velice slušný výkon. Protože je dnešní doba stále uspěchanější, zapracovalo Xiaomi také na rychlosti nabíjení. Baterii na 50 % nabijete během půlhodinky. To je jednoznačně slušný výkon, za který se notebook nemusí stydět. Xiaomi se celkově snaží na poli baterií a nabíječek posouvat mílovými kroky, brzy se tak dočkáme například 80 W bezdrátové nabíječky.

Závěr

V současné době zatím tato edice ještě nepřišla na globální trh, dá se ale očekávat, že se tak stane velmi brzy. Podle cen, jaké jsou nastavené na čínském trhu se dá předpokládat, že do České republiky dorazí s cenovkou okolo 13 000 korun. Za takto vybavený notebook je to rozhodně přívětivá cena, na kterou Xiaomi dlouhodobě míří. Pokud byste hledali něco kvalitnějšího, můžete sáhnout po notebooku Xiaomi Mi Notebook Pro 15.