Evoluce v podobě Xiaomi Mi Band X: Vlajková loď smart náramků

Nadcházející novinkou v portfoliu společnosti Xiaomi by měl být nový inteligentní náramek, který ponese název Xiaomi Mi Band X. Co všechno nám nabídne?

Nadcházející novinkou v portfoliu společnosti Xiaomi by měl být nový inteligentní náramek, který ponese název Xiaomi Mi Band X. Zatím však není jisté, zda bude tento název i finální.

Podle úniků to však vypadá velmi nadějně. Nový Mi Band X by měl být vlajkovou lodí mezi smart náramky nejen společnosti Xiaomi, ale i celkově na poli inteligentních náramků.

Nubia Alpha a Nubia Watch přiniesly nový trend

V minulosti jsme již mohli vidět něco podobného od čínské firmy Nubia. Jejich pokus o náramek Alpha se zaobleným displejem a kamerovým modulem byl zajímavý, ale podle mnohých také v jistých směrech nedomyšlený. Šlo však o první generaci náramku, kde společnost Nubia při nejmenším ukázala, jak by mohly inteligentní náramky v následujících letech vypadat.

Později přišel náramek, resp. hodinky Nubia Watch, které se snažili poučit ze svého předchůdce. Vedly si lépe, ale stále to nebylo ono. Jejich cena byla navíc 220 eur, přičemž se jednalo o čínský trh, kde je vzhledem na domácí trh zařízení nejlevnější.

Asi největším zklamáním byl starý čipset, který výrobce v hodinkách použil. To následně vedlo k problémům v samotném operačním systému a tedy i uživatelském prostředí.

Nubia Alpha VS. Nubia Watch
Nubia Alpha VS. Nubia Watch, zdroj: Techmaniak.com

V dubnu tohoto roku představila sesterská firma Xiaomi – Huami, zajímavý smart náramek s názvem Huami Amazfit X. Už z názvu je jasné, že jablko nepadlo daleko od stromu.

Celý projekt byl však opět jako v případě mnoha jiných konceptů zveřejněn na crowdfundingové platformě Indiegogo. Tam se společnosti podařilo vysbírat téměř přes 1.5 milionu eur. Zároveň měli fanoušci, resp. podporovatelé opět lepší cenu v případě přispění částky rovnající se ceně náramku.

Neúspěch kvůli vysoké ceně a uzavřenému OS

Ta činila v rané fázi spuštění kampaně něco kolem 130 eur, přičemž aktuální cena náramku je něco přes 300 eur. To je už opravdu vysoká cena za fitness náramek.

Mimo jiné má zařízení poměrně uzavřený operační systém, co mnoho recenzentů kritizovalo. Za výše zmíněnou cenu lze koupit 5 kusů náramků konkurenční značky, přičemž zvládnou totéž, ba ještě více.

Huami Amazfit X
Design smart náramku Huami Amazfit X, zdroj: Indiegogo.com

Amazfit X s sebou přináší 2 „OLED dotykový displej s jemností 326 PPI a maximálním jasem 400 nítů, což je velmi podobné aktuálnímu Mi Band 6, který disponuje hodnotou 450 nítů.

Výrobce uvádí výdrž až 7 dní na jedno nabití, přičemž baterie je o velikosti 200 Ah. Zajímavostí je, že vzhledem k designu se výrobce musel poprat i se zakřivením samotné baterie.

Náramku nechybí různé fitness funkce či sportovní režimy, senzor měření tepu a okysličení krve, monitorování stresu či spánku nebo třeba samostatný GPS modul, který zatím nemá ani 6. generace populárních Mi Band náramků.

Huami Amazfit X / Xiaomi Mi Band X
Huami Amazfit X, zdroj: Indiegogo.com

Na spárování slouží Bluetooth 5.0 v kombinaci s aplikací Zepp a samozřejmě nesmí chybět ani odolnost vůči vodě.

Co přinese nový Xiaomi Mi Band X?

Pojďme však k únikům přímo od giganta Xiaomi. Ten slibuje podle výše zmíněného leakera Equal Leaks velmi tenkou a lehkou konstrukci.

Únik informácii pripravovaného Xiaomi Mi Band X, zdroj: Twitter.com

Z dalších parametrů by to měl být flexibilní, tedy ohebný 360stupňový displej bez nutnosti řemínku, magnetický all in one zapínací design či zajímavé barevné zpracování s názvem obsidian. Chybět by nemělo mnoho funkcí, odolnost vůči vodě, slušná výdrž baterie nebo kvalitní senzory.

Aktuálně Xiaomi o novém Mi Band X mlčí. No je více než zřejmé, že je to jen jakési ticho před bouří a společnost na novém náramku usilovně pracuje. Datum představení či prodejní cenu zatím neznáme. Stejně ani více specifikací, které budou s nejvyšší pravděpodobností postupně odhalovány leakermi na Twitteru.

Xiaomi Mi Band X koncept
Koncept Xiaomi Mi Band X, zdroj: ProAndroid.com

Vzhledem k neúspěchu jejich náramku Huami Amazfit X je Xiaomi určitě obezřetnější. Ať už co se týče samotné ceny, kterou v daném případě enormně prostřelili, funkcí, systému nebo designu, který je taktéž velmi důležitý, pokud se jedná o dennodenní zařízení.

Xiaomi je známé svými nízkými cenami a skvělým poměrem ceny a výkonu. Věříme, že nám již brzy společnost přinese za co nejnižší možnou cenu jejich nový technologický skvost.