Xiaomi Mi Band 6 po 3 měsících používání. Vyplatí se?

Xiaomi Mi Band 6 byl představen teprve nedávno, ale v porovnání s jeho konkurenty se jedná o nejlepší smart náramek, jaký na trhu seženeš.

Xiaomi Mi Band 6 používám již cca 3 měsíce a v porovnání s jeho předchůdci či konkurencí, jakou je například Samsung nebo Huawei, se jedná o nejlepší smart náramek, jaký momentálně na trhu seženeš, co se týče poměru ceny a výkonu.

Známý design a větší displej

Nejnovější Xiaomi Mi Band 6 určitě není ničím revolučním, co se designu týče. Pokud se podíváme na předešlé 2 modely a tedy Mi Band 4 a Mi Band 5, všechny jsou si velmi podobné. Řemínky jsou dokonce opět kompatibilní z předešlé 5. generace smart náramku od Xiaomi.

Displej překvapil určitě nejvíce. Oproti minulému roku se tentokrát zvětšil až dvojnásobně, a to konkrétně na 1.56 „, což je již opravdu parádní hodnota. Minimální rámečky, rozlišení 152 x 486 pixelů a jemnost až 326 ppi dělají z letošního modelu skvělého kandidáta na koupi. Výrobce použil stejně jako minulé roky AMOLED panel. Maximální jas samotného displeje činí hodnotu 450 nitů, přičemž na přímém slunci je velmi dobře čitelný.

Příjemnou novinkou je i odstranění kapacitního tlačítka, přičemž ovládání nyní probíhá pomocí gest, jaké můžeš znát i ze smartphonů. Díky většímu displeji uvidíš při oznámeních více textu, což je určitě pozitivum. Změnilo se i zobrazení ikon, které nyní zobrazuje 2 ikony namísto jedné.

Porovnání velikosti displeje, zdroj: Techmaniak.sk

Náramek je opět velmi lehký a pohodlný na nošení – váží jen necelých 13 gramů, což z něj činí jeden z nejlehčích náramků. Nízkou hmotnost určitě oceníš zejména při používání přes noc. Samotný řemínek disponuje mnoha dírkami pro zapnutí, čili je vhodný jak pro malé dítě, tak i pro kulturistu s velkým obvodem zápěstí. Smart náramek se dodává pouze v černé barvě, ale řemínky lze dokoupit v prakticky jakékoliv barvě.

Slušná výdrž a magnetické nabíjení

Nejnovější Xiaomi Mi Band 6 je na tom s výdrží hůře než jeho předchůdci. Musíme však brát v úvahu, že baterie je totožná – 125 mAh a velikost displeje navíc stoupla dvojnásobně. Tím pádem se z 3 týdnů stávají 2, pokud jsou samozřejmě všechny monitorovací funkce vypnuté.

S neustálým monitorováním srdce a s občasným připojením přes Bluetooth jsem se dostal na hodnotu jednoho týdne. Výdrž je tedy velmi variabilní, stejně jako u smartphonu, notebooku či jiné spotřební elektronice.

Xiaomi Mi Band 6
Magnetické nabíjení, zdroj: XIaomi.com

Dobíjení náramku probíhá pomocí praktického magnetického konektoru známého už z Mi Band 5, který se nachází přímo v základem balení. Díky jeho univerzálnosti je možné jej pomocí USB zapojit do jakéhokoliv adaptéru. Nabíjení je tedy velmi jednoduché a elegantní. Baterie se z nuly na 100% nabije přibližně za hodinu a půl.

Nové funkce a chybějící GPS

Náramku nechybí odolnost vůči vodě do 5 ATM (50 metrů), což znamená, že se s ním můžeš klidně osprchovat nebo si jít zaplavat. Spolu s 30 různými různými sportovními režimy, které se oproti předchozí generaci také slušně rozrostly, tu najdeš i výše zmíněné plavání.

Kromě plavání nechybí ani basketbal, badminton, jóga, zumba, cyklistika, běh, box, pilates či bruslení. Přítomné je i automatické rozpoznávání aktivit, kde je zatím podporovaných jen 5 sportovních aktivit.

Novinky, které přibyly například měření hladiny kyslíku v krvi (SpO2), měření hladiny stresu, menstruační cykly, funkce dýchání nebo PAI, resp. výkonu aktivity. Z těch starších funkcí zde najdeš monitorování spánku a srdečního tepu. Stále však chybí funkce ALWAYS ON, i přesto, že se jedná o AMOLED.

Xiaomi Mi Band 6
Funkce SpO2, zdroj: Wareable.com

Mi Band 6 si umíš jednoduše propojit pomocí známé aplikace, kterou můžeš znát také z předešlých generací – Mi Fit. Výhodou je jistě mnoho funkcí, ciferníků, nastavení či jednoduchý přehled aktivit. Přibyla i lepší podpora emotikonů, přičemž aktuálně je dostupná přímo v oficiální aplikaci už i podpora českého jazyka.

Co zamrzí, je absence samostatného GPS modulu nebo bezkontaktních NFC plateb. Na tyto dlouho očekávané funkce si zkrátka budeme muset zřejmě ještě nějakou tu generaci až dvě počkat.

Příznivá cena už i v Česku

Náramek nedisponuje mikrofonem ani reproduktorem, čili volání či hlasový asistent je opět hudbou budoucnosti. V případě hovoru můžeš prostě hovor zrušit tlačítkem na obrazovce. Na oznámení zatím není možné odpovědět, ale v budoucnu by to měla pro určitě aplikace vyřešit aktualizace.

Pokud si chceš funkcionalitu svého náramku rozšířit, určitě si viz také aplikaci Notify & Fitness. Oproti Mi Fit toho nabízí mnoho navíc, zejména v placené premium verzi.

Xiaomi Mi Band 6
Aplikacie Mi Fit, zdroj: PlayGoogle.com

Potěší však intuitivní ovládání hudby a to ať už ze vestavěného hudebního přehrávače v tvém smartphonu, tak i ze známých aplikaci typu YouTube či Spotify. Pochválit je třeba určitě i stabilní připojení a poměrně přesné senzory, pokud vezmeme v úvahu celkový poměr ceny a výkonu náramku.

Koupit či nekoupit?

Aktuálně se jedná o opravdový bestseller, co se týče sportovních/smart náramků. Za danou cenu se už nevyplatí kupovat ani 5. generaci, protože Mi Band 6 je aktuálně za cenu okolo 900 korun vynikající nákupem. Zakoupit si ho můžeš kliknutím na TENTO ODKAZ. Pokud vlastníš předcházející generaci, upgrade není zcela nutný. Pokud však vlastníš nebo si vlastnil Mi Band 4, jako například i já, přechod se ti určitě vyplatí.