Xiaomi Mi Band 6 dostává AMOLED displej

Xiamomi Mi Band 6 je koenčně představený. Dostává AMOLED displej a spoustu dalších funkcí. Co vše náramek nabídne si můžete přečist v našem článku.

Xiaomi přišlo s novým náramkem, Mi Band 6. Co vše od něj můžeme očekávat? V čemu bude lepší než předchůdce a co nového nám přinese? Na to se podíváme v našem článku o Xiaomi Mi Band 6.

Displej

Xiaomi Mi Band 6 upoutá na první pohled skvělým displejem. Ten nabídne 1,56″ AMOLED displej, jehož jemnost je 326 PPI. Vzhledem k tomu, že se jedná o fitness náramek, je tato hodnota úžasná. Displej je tedy oproti svým předchůdcům větší o polovinu! Také je to vůbec první Xiaomi Mi Band náramek, který dostal AMOLED.

Jeho rozlišení je 152 x 486 bodů a maximální jas dosahuje hodnoty 450 nitů. To rozhodně není špatné! Vedle toho by měl být samotný displej chráněný tvrzeným sklem i vrstvou, která by měla zabránit ulpívání mastnoty z vašich prstů.

Vzhled

I díky většímu displeji jsou celkové rozměry náramku 47,4 x 18,6 x 12,7 mm. Ten by se navíc měl prodávat v několika barevných kombinacích. Podle všeho bude dostupná černá, oranžová, žlutá, zelená, modrá a béžová barva. Vedle barevných kombinací by mělo být k dispozici více než 60 různých druhů ciferníku. To nám dává až 360 možností různých barevných kombinací spolu s displejem. Náramek pak bude nastavitelný od 155 po 219 milimetrů.

Spousta funkcí

Další věcí, se kterou Xiaomi do nového náramku přišlo, je spousta sportovních režimů. Na výběr jich je hned 30, což je skvělá zpráva. Můžete si nově zvolit také režimy tance, plavání či dokonce zumby. Šest režimů, mezi které spadá například chůze, běh nebo jízda na kole zvládne náramek detekovat sám. Ženy zase potěší možnost sledování menstruačních cyklů.

Spolehnout se pak můžete také na NFC, podle všeho by tato verze měla být dražší o 180 korun. Za nás rozhodně doporučujeme zakoupení NFC verze místo verze bez. Když už jsme u technických parametrů, náramek se připojuje přes Bluetooth 5.0 a bude dostupný jak pro Android, tak pro iOS. Samozřejmostí pak je voděodolnost do 5 ATM, což odpovídá asi 50 metrům. S náramkem si tak klidně můžete jít zaplavat.

Nejrůznější snímače

Vedle funkcí či skvělého displeje se můžete spolehnout také na nejrůznější snímače, jako například na snímač SpO2– tedy údaj o okysličenosti krve. Navíc se můžete spolehnout také na mnohem lepší monitorování spánku, což přináší nové, lepší údaje o jeho kvalitě.

Samozřejmostí je pak gyroskop, v tomto případě se jedná o tříosý, a také senzor zrychlení. Právě druhý jmenovaný se stará o algoritmické zpracování počtu kroků. Vedle zmiňované okysličenosti krve pak náramek pomocí nového optického snímače PPG měří také tepovou frekvenci. Podle všeho by vás měl být náramek schopný upozornit na zvýšenou tepovou frekvenci v případě, kdy zjevně nesportujete.

Baterie

Náramek na jedno nabití slibuje výdrž okolo 14 dní. Velkou výhodou je především fakt, že způsob nabíjení je stejný jako u minulé generace. Zůstává tedy magnetická nabíječka, což znamená, že nemusíte z náramku vydělávat celé tělo Xiaomi Mi Band 6. Celková kapacita baterie je v tomto případě 125 mAh. Podle dostupných informací byste zcela vybitý náramek měli být schopni dobít za méně než 2 hodiny. Po technické stránce využívá baterie technologii Li-Po.

Závěrem

Je vidět, že Xioami Mi Band 6 se velice povedl a opět nabídne uživatelům mnoho skvělých funkcí, které si zamilujete. Ceny jsou zatím stanovené pouze v čínských juanech a o globální verzi nejsou žádné informace. Nepředpokládá se ale, že by Xiaomi zůstalo pouze na čínském trhu. Víme ale, že oficiální evropská cena bude 1 170 korun, resp. 44,99 euro.