Unikla data 1.3 milionu uživatelů aplikace Clubhouse

Rychle rostoucí síť Clubhouse podle všeho v nedávném útoku přišla o data o více než milionu uživatelů. Jaké přesně informace se dostaly a veřejnost?

Je to pár dní, co jsme informovali o úniku dat 533 milionů uživatelů Facebooku. Nově magazín Cyber News informuje o tom, že unikla data 1.3 milionu uživatelů populární sítě Clubhouse. Možná si říkáte, že ve srovnání s únikem z Facebooku se jedná o směšně malé množství dat, avšak Clubhouse má méně než 10 milionů uživatelů.

Clubhouse může představovat bezpečnostní riziko

Clubhouse je sociální síť, která má za sebou teprve svůj první rok. Během něj si ji stáhlo 10 milionů uživatelů. Tuto aplikaci si může stáhnout kdokoli, ale používat ji mohou jen ti, kteří mají pozvánku. Uživatelů tedy bude výrazně méně než 10 milionů.

Zdroj: The Verge

Poslední únik dat byl zdánlivě neškodný: na veřejnost se dostaly identifikační čísla uživatelů, přezdívky v aplikaci, skutečná jména uživatelů, jména na Twitteru a Instagramu a počet sledujících na těchto sítích. Ale i tato data se však dají použít na různé phishingové útoky, které se objevují čím dále tím častěji. Cílem takových útoků je získat Vaše citlivá data.

Nedávno Cyber News informovali i o úniku dat více než 500 milionů uživatelů populární sítě LinkedIn. Tato data byla zveřejněna na několika fórech. Společnost, kterou vlastní Microsoft, nicméně později informovala, že v tomto úniku nebyly obsaženy žádné citlivé informace.

Jak už jsme zmiňovali a informovali v tomto článku, terčem podobného útoku se stal i Facebook. Tento únik byl drastičtější, protože se na veřejnost dostaly i telefonní čísla a emailové adresy. Informace byly navíc zveřejněny zcela zdarma a byly tedy dostupné úplně každému.