Unagi Eleven: Nejmoudřejší elektrická koloběžka na světě

Unagi má na kontě už několik projektů, přičemž nedávno nám společnost představila jejich nový model elektrické koloběžky, který nese název Unagi Eleven.

Společnost Unagi je pro mnohé koloběžkáře zřejmě neznámá firma. Má však na kontě už několik projektů, přičemž nedávno nám Unagi představilo jejich nový model elektrické koloběžky, který nese název Unagi Eleven.

Jedná se již o druhý model, přičemž počin Eleven přináší opravdu výjimečnou kombinaci povedeného designu a pokročilých funkcí, včetně využití AI (umělé inteligence).

Debut modelu One se v minulosti těšil úspěchu

Před třemi lety jsme měli možnost vidět debut společnosti s modelem One. Ten byl vcelku úspěšný. Jednalo se přitom o ultralehkou městskou koloběžku, jejichž výrobce prodal po celém světě několik desítek tisíc.

Unagi Model One
Unagi Model One, zdroj: Unagiscooters.com

Model Eleven má v době psaní článku už jen 5 dní do konce kampaně na Indiegogo, přičemž se má stát novou vlajkovou lodí společnosti. CEO Unagi David Hyman pro magazín The Verge projekt popsal jako „nejinteligentnější elektrokoloběžku na světě“.

Nejinteligentnější koloběžka světa je již za rohem

Unagi Eleven nabízí řadu vychytávek. V čem je oproti jiným elektrickým koloběžkám výjimečná je umělá inteligence, kterou je následně poháněn i asistent řidiče. Obsahuje systém kamer, které dokážou detekovat blížící se překážky na silnici a v momentě varovat řidiče vizuálním i zvukovým alarmem.

Unagi Eleven
Unagi Eleven, zdroj: Indiegogo.com

Potenciální majitelé jistě ocení i zabudovaný audiosystém spárovaný s Google Asistentem, který poskytuje řidiči navigaci v reálném čase. Přes vestavěný reproduktor si budeš moci samozřejmě pustit i svoji oblíbenou písničku.

Výměna baterie za pár vteřin, další můžeš mít v batohu

Dalším plusem této koloběžky je například vyměnitelná baterie. Ta se dá vyměnit prakticky u všech koloběžek, jenže v tomto případě to zabere jen pár vteřin. Výrobce slibuje dojezd na úrovni kolem 25 km, což není vůbec mnoho.

Unagi Eleven
Unagi Eleven, zdroj: Indiegogo.com

Kromě baterie lze rychle a jednoduše vyměnit i samotná kola, která mají nový a navíc patentovaný systém výplně. Nebudou však 10″, ale pouze 9″ (někteří výrobci udávají 9″, i když se jedná o 8,5″).

Výkon až 1000 W, GPS modul či ultralehká konstrukce

Pravděpodobně se bude jednat o stejné pneumatiky, jaké mají koloběžky Xiaomi. Obě v sobě nesou 500 W motor, přičemž maximální udávaná rychlost koloběžky je pouhých 32 km/h. Možná však výrobce nabídne možnost odemknutí rychlosti přes aplikaci, popřípadě jiným způsobem.

Unagi Eleven
Unagi Eleven, zdroj: Indiegogo.com

Koloběžka samozřejmě disponuje mimo jiné předním a zadním odpružením, díky čemuž ti usnadní jízdu na nezpevněných cestách. Model Eleven je také skvěle vybaven proti zlodějům. Díky zabudovanému GPS modulu lze koloběžku kdykoli rychle najít.

Zloději to budou mít opět o něco těžší

Kromě přesného vyhledání lze koloběžku na dálku znefunkčnit, resp. deaktivovat. Na lokaci zobrazenou v aplikaci pak může vlastník koloběžky přivolat policii. Tuto funkci by měly mít určitě všechny dražší elektrokoloběžky.

Unagi Eleven, zdroj: Indiegogo.com

Model Eleven se může pochlubit také poměrně originálním vzhledem, za kterým stojí Švýcar Yves Béhar. Známý designér navrhl koloběžku vyrobit z nového typu materiálu, který nese název LONG CARBON, což je kombinací vícero materiálů, které nabízejí nové možnosti větší odolnosti a lepšího tvarování samotného těla koloběžky.

Unagi Eleven
Unagi Eleven, zdroj: Indiegogo.com

Unagi svůj projekt, jak jsem již výše zmiňoval, zařadilo i na portál Indiegogo, kde jejich kampaň dosáhla téměř 3000 % z plánované shromážděné částky. Výrobce už vysbíral půl milionu eur, přičemž původní plán byl jen 17 tisíc.

Cena Unagi Eleven rozhodně nebude nízká

Koloběžka je ovšem poměrně drahá. Jako podporovatel kampaně si můžeš zakoupit exkluzivně zlevněné kusy, přičemž koloběžky by se měly začít rozesílat v červnu (v případě verze s AI) a v září (v případě verze bez AI) příštího roku.

Cena koloběžek je následující:

  • Verze s AI – 1717 eur
  • Verze bez AI – 1458 eur

Na výběr budou barevné kombinace: žlutá, černá, béžová a zelená. V balení se bude nacházet samotná koloběžka, baterie, nabíječka, nářadí, šrouby potřebné pro instalaci a manuál.