Toto jsou nejlepší aplikace na Windows 10 v roce 2021

Jaké aplikace by v žádném případě neměly chybět na vašem počítači s Windows? Podívejte se na náš nový článek, kde si tyto aplikace představíme.

Máte nový počítač s Windows a nevíte, jaké aplikace byste si měli stáhnout jako první? Připravili jsme článek, kde Vám představíme ty nejlepší aplikace na Windows 10, ale většina z nich bude fungovat i na starších verzích. Překvapí Vás, kolik služeb, které již používáte, nabízí dedikovanou Windows aplikaci. Tak na co čekáte?

Nejlepší aplikace na Windows pro vzdělávání

Zejména v době pandemie a opakujících se Lockdownů mnohým dává smysl využívat čas produktivně – vzděláváním. To se dá dělat zdarma nebo si za něj můžete zaplatit.

DUOLINGO –Duolingo je vynikající platforma, na níž se můžete učit cizí jazyky. Aplikace je postavena na myšlence, že stačí pár minut učení každý den. Začínáte s jednoduchými pozdravy a frázemi, ale postupně přecházíte na složitější gramatiku. Stáhnout jej můžete zde. Aplikace je zdarma, ale nabízí možnost prémiového členství.

Duolingo
Zdroj: Duolingo

Pokud máte zájem naučit se raději nějaké programovací jazyky, tak Vám doporučujeme tento náš článek, kde jsme důkladně rozebrali každou možnost, která je z pohodlí domova dostupná.

Nejlepší aplikace pro videohovory

Pracujete z domu? Nebo se chcete spojit s blízkými z jiné části světa? Aplikace pro videokonference na Windows Vám v tom pomohou. Tyto jsou nejlepší!

ZOOM – Zoom je snad nejpoužívanější aplikací v tomto segmentu. Mezi lidmi pracujícími z domova dokonce vzniklo slangové sloveso zoomovat, což jen blíže ukazuje dopad této aplikace na lidi po celém světě. K dispozici je verze zdarma, která omezuje hovory na maximální počet 100 účastníků a maximální dobu trvání hovoru na 40 minut, a placená verze, která stojí 150 dolarů ročně a která odstraňuje všechna omezení. Stáhnout jej můžete zde.

SKYPE – Skype je mezi námi už dlouho. Díky tomu ho každý zná a mnoho lidí ho pravidelně používá, takže se jedná o aplikaci, která by Vám neměla chybět. Skype je na rozdíl od Zoomu více zaměřený na neprofesionální použití. Je vhodnější spíše na rodinné hovory, za což může absence některých pokročilých funkcí. Díky tomu, že je to aplikace od Microsoftu, tak dokonce nabízí solidní integraci do systému: přihlásit se můžete pomocí Microsoft účtu, můžete rychle sdílet soubory pomocí OneDrive zda jej synchronizovat s aplikací Outlook. stáhnete ho zde.

Nemáte zájem o mainstreamová aplikace? Google Meet by pak mohl být právě pro Vás. Více o něm najdete v tomto našem článku.

Nejlepší aplikace na Windows pro tvůrčích lidí

Rádi kreslíte či modelujete? Víte, že umělecky se můžete projevit také s pomocí Vašeho počítače? Digitální umění je bráno stejně vážně jako to fyzické. Tyto aplikace Vám pomohou vydat se správnou cestou!

ADOBE CREATIVE CLOUD – Adobe Creative Cloud není sice jednou aplikací, ale je to systém od Adobe, který zahrnuje všechny jejich aplikace určené kreativcům. Pokud máte rádi fotografování, tak určitě oceníte kombinaci Adobe Photoshop a Lightroom, která vyjde jen na 10 € měsíčně (cca 250 korun). Pro amatéry pak Adobe nabízí Photoshop Express, který je zdarma a nabízí širokou škálu funkcí. Chcete-li upravovat video, tak Premiere Pro bude právě pro Vás! Ten stojí 20 € měsíčně (cca 500 korun). Chcete-li úplně všechny aplikace, které služba Creative Cloud obsahuje, tak Vás to vyjde na 52 € měsíčně (cca 1 400 korun). Dostanete ale přístup až ke 20 aplikacím. Více informací naleznete na této stránce.

PAINT 3D – pamatujete si aplikaci Microsoft Paint? Microsoft před pár lety přišel s jejím následníkem: Paint 3D. Ten Vám umožňuje používat pokročilé funkce pro malování obrazů, ale dokáže také vytvářet 3D modely. Tato aplikace je oproti svému předchůdci překvapivě použitelná, ale vyžaduje trochu učení. Nepřekvapuje mě, že se jedná o jednu z nejlépe hodnocených aplikací v Microsoft Store. To nejlepší? Je zcela zdarma! Stáhnout ji můžete zde.

paint 3d
Zdroj: Microsoft

Nejlepší aplikace pro audiofily

Rádi posloucháte podcasty, audioknihy či hudbu? Nebojte se, nějaké aplikace jsme si připravili i pro Vás. Také si můžete prohlédnout náš článek o nejlepších sluchátkách s aktívním potlačením hluku nebo porovnání služieb na streamování hudby!

AUDIBLE – O Audible jste už pravděpodobně slyšeli a možná jej dokonce sami používáte. Odkdy byla tato služba převzata pod křídla Amazonu, tak do propagace investovali nemalé částky. Pokud jste se s Audible ještě nesetkali, tak se jedná o platformu na poslech audioknih či například i podcastů. Výběr je velmi široký a ceny nejsou přehnané – základní členství stojí 8 € (cca 200 korun) a prémiové členství 15 € (cca 400 korun). Více informací naleznete zde!

SPOTIFY – Spotify je jedna z nejrozšířenějších služeb na streamování hudby. V Spotify aplikací na Windows máte velmi přehledně seřazenou hudbu a používání je stejně intuitivní jako na telefonu. V případě, že i na počítači i na telefonu používáte stejný profil, tak dokonce můžete ovládat co Vám hraje na počítači pomocí telefonu. Integrace je v tomto případě prostě vynikající. Spotify je dostupný zdarma, ale Prémiové členství, které odstraní reklamy, Vás vyjde na 6 € (cca 160 korun) měsíčně. Spotify si můžete stáhnout zde!

AMAZON MUSIC – v případě, že nejste fanouškem Spotify, tak Amazon Music bude asi nejlepší alternativou. Hudební knihovna je dostatečně široká na to, aby byl poslech pohodlný. Jedinou velkou nevýhodou je cena, která bez Prime členství činí až 10 € měsíčně (cca 260 korun). S Prime členstvím je to 8 € měsíčně (cca 200 korun), ale Amazon Prime v našich končinách nedává smysl, takže ho pravděpodobně nikdo z nás nemá. Vše, co potřebujete vědět najdete zde!

Nejlepší aplikace na Windows pro streamování videa

Rádi strávíte večer nad kvalitním filmem či seriálem? Právě to dělá mnoho lidí, díky čemuž máme na výběr z obrovského počtu služeb na streamování videa. My jsme zvážili všechny parametry individuálních služeb a přišli jsme s těmi, které považujeme za nejlepší. Kromě toho Vám představíme i jednu aplikaci, která je zdarma.

NETFLIXNetflixu jsme se na našem webu již věnovali mnohokrát. Je to právě proto, že se jedná o nejpopulárnější streamovací službu vůbec. Není vůbec zvláštní, že se jedná o jednu z nejstahovanějších aplikací v Microsoft Store. Umožní Vám rychleji najít filmy a dívat jejich bez nutnosti otevřít internetový prohlížeč. Netflix však není zadarmo. Členství jsou různé a záleží od Vašich potřeb – dražší členství umožňují sledovat filmy a seriály více lidem najednou a odemknou vyšší kvalitu obrazu. Nejlevnější členství je 199 korun a nejdražší 319 korun Netflix můžete stáhnout zde!

Netflix
Zdroj: Netflix

HULU – Pokud chcete ušetřit pár eur a nevadí Vám reklamy, tak Vám doporučujeme Hulu. Budete na něj sice potřebovat VPN, no Hulu nabízí širokou škálu filmů a seriálů za pouhých 4,90 € (cca 130 korun) měsíčně. Oficiálně v České republice tato služba nefunguje, ale zmiňovaný VPN tento problém odstraní. Je na Vás, zda se to vyplatí. Pokud si myslíte, že ano, tak více informací o TÉTO službě naleznete zde.

VLC – VLC je s námi velmi dlouho a vypadá to tak, že tu zůstane. Na rozdíl od Netflix a Hulu se nejedná o streamovací službu, ale o přehrávač. V podstatě plní stejnou funkci jako Windows Media Player, ale svou roli zvládá daleko lépe. Ideální je pro sledování DVD či záznamů, které máte uložené na disku. Pokud jste dosud používali zabudovaný Windows Media Player, tak ho vyměňte za VLC a určitě neprohloupíte. Stáhnout jej můžete zdarma zde!

Nejlepší aplikace pro komunikaci pomocí zpráv

Chcete zůstat v kontaktu s Vašimi blízkými, ale nemáte čas na videohovory? Nezoufejte, tyto aplikace na posílání zpráv jsou ty nejlepší a nejpoužívanější. Měli byste mít nainstalovanou každou jednu z nich, protože všechny jsou zdarma.

WHATSAPP DESKTOP – WhatsApp pravděpodobně máte na telefonu, ale většině z nás se pohodlněji píše s pomocí plnohodnotné počítačové klávesnice. WhatsApp Desktop bude mít synchronizovány všechny Vaše konverzace a je ideální zejména tehdy, když nemáte po ruce telefon. Stáhnout si ho můžete zde!

MESSENGER – Facebook máme všichni. Messenger je součást Facebooku, takže se dá s jistotou říci, že se jedná o jednu z nejpoužívanějších chatovacích aplikací. Aplikace pro Windows je identická s těmi pro iOS či Android, takže se zorientujete během sekund. Stáhnete ho zde!

DISCORD – Discord začal svůj život jako komunikační kanál pro hráče počítačových her, ale v poslední době se snaží rozšířit svou demografii. S Discordem se setkáte v korporátním prostředí či fanouškovských skupinách, ale používají ho i přátelé. Discord je populární díky své dostupnosti a tomu, že nabízí klasický chat ale i možnost audiohovorů. Aplikace je sice zdarma, ale dostupná je i Nitro verze, která stojí 5 € (cca 120 korun) měsíčně, nebo Nitro Plus, která stojí 10 € (cca 250 korun) měsíčně. Drtivé většině z nás stačí neplacená verze. Stáhnout jej můžete na této webové stránce!

Discord
Zdroj: Discord

SLACK – Slack je dominantní aplikací v business prostředí. Je vynikající pro komunikaci s pracovním týmem. Ve většině pracovních pozic se jedná o nezbytnost. Slack je také dostupný v neplacené i placené verzi. Pro komunikaci s rodinou a přáteli si vystačíte s neplacenou verzí, ale pro pracovní použití doporučujeme do této aplikace trochu zainvestovat. Potřebné informace a odkaz na stažení najdete zde!

Nejlepší aplikace pro zvýšení produktivity

Pracujete z domu? Váš počítač dokáže být daleko produktivnější než je nyní! Tyto aplikace Vám pomohou dosáhnout Vaše maximum.

MICROSOFT OFFICE 365 – Office je zlatý standard programů pro profesionály. Každý, s kým budete v budoucnu pracovat, bude očekávat, že máte Word nebo Excel. Tyto programy jsou léty ověřené a pravděpodobně je tak skoro nic nového nenahradí. Za 6 € (cca 160 korun) měsíčně můžete mít přístup k programům Word, Excel, OneNote, Outlook a PowerPoint. Vše co potřebujete vědět najdete zde.

WPS OFFICE – Pokud nechcete platit za Microsoft Office, tak nejlepší alternativou bude WPS Office. Aplikace v tomto balíčku jsou zdarma a dokáží plnohodnotně nahradit všechny aplikace od Microsoftu. Dokonce pracují se soubory ve stejných formátech, čili spolupráce s kolegy bude bezproblémová. Pokud tedy chcete ušetřit, určitě tento balíček stojí za vyzkoušení. Stáhnete ho zde!

TODOIST – TODOIST je velmi populární aplikace, která umožňuje organizovat Vaše povinnosti v přehledném kalendáři. Dokážete si nastavit dokdy má být úkol splněn, jakou má mít důležitost nebo úlohy třídit podle projektů. Je to komplexní aplikace, která Vám usnadní život. Základní verze je zdarma, ale určitě Vám doporučujeme prémiovou verzi za 30 € (cca 800 korun) ročně. Získáte několik výhod navíc a celý uživatelský zážitek bude daleko pohodlnější. Stáhnete ho na této stránce!

STICKY NOTES – Sticky Notes je velmi jednoduchá aplikace, která je zdarma. Umožňuje Vám na plochu přilepit papírky, na které můžete napsat cokoliv, co chcete. Dokonce disponují inteligentním rozpoznáváním informací, pomocí kterého si můžete například vytvořit připomínku. Najdete ji zde!

How to Use Sticky Notes on Windows 10
Zdroj: Sticky Notes

Nejlepší aplikace pro pokročilé uživatele

Máte už všechny aplikace, které jsme zmínili, a hledáte něco, co jste ještě nezkusili? Tyto aplikace jsou rozmanité a benefitovat z nich budou zejména lidé jako Vy!

DOLBY ACCESS – Dolby Access je program, který umožňuje využívat Dolby Atmos ve sluchátkách. Je to v podstatě velmi propracovaný ekvalizér, který se přizpůsobí tomu, co právě posloucháte. I přesto, že stojí až 15 dolarů (cca 320 korun) měsíčně si myslím, že stojí za zkoušku. Najdete ho zde!

YOUR PHONE – Aplikace Your Phone (v překladu Váš Telefon) je nejlepší způsob synchronizace telefonu a počítače. Funguje pouze pro zařízení s operačním systémem Android 7 nebo vyšším. S pomocí této aplikace uvidíte na počítači Vaše upozornění, můžete přesouvat fotky či odpovídat na zprávy. Stáhnout jej můžete zde!

7-ZIP – 7-Zip je aplikace, která Vám umožní otevírat soubory ve formátech, se kterými se často nesetkáváte (například .RAR). Je to jednoduchá aplikace, která se ovládá velmi intuitivně. Tato aplikace by neměla chybět vůbec nikomu, protože je zdarma. Odkaz na stažení najdete zde.

PEAZIP – Jedná se o ekvivalent aplikace 7-Zip pro ty, kteří potřebují pokročilé funkce. Celkové prostředí je esteticky lépe zpracované, ale manipulace s ním je oproti 7-Zip složitější. Tuto aplikaci bych doporučil jen těm, kteří nutně potřebují funkce, které 7-Zip nenabízí. Skvělou zprávou však je, že i PeaZip je zdarma. PeaZip stáhnete zde!

Programy a aplikace určené pro ochranu Vašeho počítače najdete v tomto našem detailnějším článku!