Toto horské elektrokolo je lehké „jako pírko“. Vděčí geniální konstrukci

Italský výrobce kol přichází na trh s novým modelem Willier Urta Hybrid, který se řadí mezi špičku kvality v segmentu.

Hmotnost elektrokola je pro mnohé zájemce ke klíčovým parametrům při jeho výběru. Na trhu se objevil model, který je nejen ultralehký, ale navíc splňuje kritéria i pro ty nejnáročnější.

S tím, jak se elektrokola postupně stávají lehčími a lehčími, je čím dál obtížnější odlišit od sebe elektrokola a klasická kola bez motoru. Nové italské horské elektrokolo Wilier Urta Hybrid je toho důkazem. Na první pohled si totiž toho, že má v sobě tento model elektromotor a baterii, nevšimnete.

Urta Hybrid je terénní eMTB (Mountain Bike) s motorem Fazua Ride 60, který je součástí revoluce na trhu elektrických MTB. Kategorie MTB s pedály se sezónu co sezónu vyvíjí a Urta Hybrid je hmatatelným příkladem technologického pokroku dosaženého díky lehčím a vysoce výkonným materiálům v kombinaci s nejmodernějšími elektrickými pohonnými systémy.

Technická data

Elektrokolo pohání zmiňovaný motor Fazua Ride 60 s točivým momentem až 60 Nm. Baterie elektrokola má kapacitu 430 Wh. Je integrována do rámu, takže si jí opravdu nikdo na první pohled nevšimne. Pro ty, kterým by se tato kapacita malila, nabízí výrobce možnost dokoupit si druhou baterii s kapacitou 210 Wh, kterou lze připevnit na jeden z držáků láhve na pití. Hmotnost celého kola stojí opravdu za povšimnutí. Pohybuje se těsně pod 16 kilogramy, což je rekord v této kategorii. Ráfky pocházejí od firmy Miche, pláště od Vittoria a vidlice od společnosti RockShox.

Fauza Ride

Systém Fazua Ride 60 je optimálním řešením pro plné zachování podstaty skutečného celoodpruženého karbonového MTB: snadný a rychlý při stoupání; rychlý, bezpečný a zážitkový při sjezdech. Přitom na rovině poskytuje optimalizovaná hmotnost Urta Hybrid plynulou jízdu se snadným šlapáním i bez pomoci, což vede k úspoře baterie a v konečném důsledku ke zvýšení dojezdu.

Rám Wilier

Rám kola je vyroben z vysokomodulového karbonu HUS-MOD + prémiové tkaniny Liquid Crystal Polymer. Tento materiál je obzvláště ideální pro stavbu tohoto typu kol, protože je tuhý, neuvěřitelně lehký a vysoce tvarovatelný. Úhel hlavové trubky je dostatečně plochý, takže kolo dosahuje geometrie, která je mimořádně vhodná pro jízdu z kopce a do kopce. Přední vidlice se pohybuje v rozsahu 120 mm, díky čemuž je naprosto vhodná pro „all-mountain“ použití. Co se týká vlastností rámu, Urta Hybrid má vše, co od něj můžeme očekávat: asymetrická konstrukce rámu, integrované vedení kabeláže, IFP, tapered hlavová trubka, BB92 press fit středová část a mnoho dalších drobností. Urta Hybrid je téměř bezvadný high-endový produkt s krásným italským designem a vším, co si umíme představit.

Výrobce

Wilier je jednou z nejstarších a zároveň nejinovativnějších společností na světě vyrábějících kola. Tato dvě fakta jdou dohromady u tradičních výrobců jízdních kol tak zřídka, že to zní téměř nemožně, ale v případě společnosti Wilier se dokonale spojují a realizují. Italský výrobce Wilier právem patří mezi nejlepší na světě v oblasti silničních i OFF-ROAD (MTB a gravel), triatlonových a elektrických kol.

Cenová dostupnost

Pokud jde o ceny, je třeba poznamenat, že se bavíme opravdu prémiové třídě toho nejvyššího kalibru. Základní model elektrokola Willier Urta Hybrid, který je osazen řadou Shimano XT, vás vyjde na 7 tisíc eur. Nejlépe vybavený model s řadou komponent SRAM XX1 Eagle pak stojí 12,5 tisíc eur. Z barev je na výběr matně olivově zelená a lesklá černá. Pokud si vyberete Wilier, vybíráte si kombinaci nejstarších a nejhlubších tradic a nejvyšší úrovně inovací. Wilier patří mezi nejlepší v každém segmentu.

Foto: wilier.com, bikerumor.com,