Tinder spouští novou funkci. Spojovat lidi bude na základě osobnosti, ne vzezření

Blind Date je nová funkce v aplikaci Tinder, která ti umožní poznat se s člověkem na základě osobnosti a ne vzezření. Autoři hovoří o 40% nárůstu shod.

Ve snaze zavést autentičnost online seznamování, Tinder spustil novou funkci s názvem Blind Date, která spáruje lidi předtím, než si budou moci navzájem prohlížet své profily.

Blind Date poskytuje dnešním rande způsob, jak dát svou osobnost na první místo a najít partnera, se kterým budou skutečně spřízněni. Lidé na Tinderu, kteří vyzkoušeli tuto funkci, odpověděli na sérii otázek o prolomení ledu.

Jednalo se například o otázky typu: „Je v pořádku nosit košili XY krát, aniž bych ji prál?“ nebo „Dávám si kečup k XY jídlu.“ Na základě jejich odpovědí budou uživatelé přiřazeni a uvidí odpovědi své potenciální shody.

Až 40% nárůst shod díky zavedení nové funkce

Následně budou umístěni do časovaného rozhovoru, po kterém si mohou vybrat, zda se s jinou osobou shodují nebo ne. Pokud obě osoby přejedou prstem doprava, zobrazí se jejich profily včetně fotografií.

Blind Date
Tinder, zdroj: SlashGear.com

Tinder říká, že časné testy funkce, které byly spuštěny před jistým časem spuštěny, vedly k více shodám. Šlo až o 40% nárůst shod ve srovnání s těmi, kteří používali funkci rychlého rozhovoru.

To naznačuje, že lidé mohou být ochotni spárovat se s ostatními na základě jejich osobnosti. Toto je nejnovější krok seznamovacích aplikací, které mají více oslovit generaci Z, který oceňuje autentičnost a novost seznamovacích aplikací.

Lídr v kategorii seznamovacích aplikací

Tinder, který byl založen v roce 2012, se stal konečnou miléniovou aplikací pro seznamování. I v letošním roce zůstává i nadále lídrem na trhu se 7,8 miliony uživatelů.

Tinderu dala zabrat aplikace, jako je Bumble, která se může pochlubit 5 miliony uživatelů ve Spojených státech. Bumble je aplikace řízená ženami, která umožňuje poslat první zprávu pouze ženám a obsahuje více informací o osobnostech a zájmech lidí.

Blind Date
Bumble, zdroj: TREND.com

Funkce Blind Date může také pomoci řešit diskriminaci seznamovacích aplikací, kterým čelí různé rasové a etnické skupiny.

Studie z roku 2018 ukázala, že zatímco seznamovací platformy poskytly lidem bezprecedentní přístup k sociálně rozmanitějším zápasům, mohou také udržovat „sexuální rasismus“ diskriminací určitých skupin.