Tesla rozšiřuje své Supercharger nabíjecí stanice. Do 2 let jich má přibýt až 3-násobek

Tesla nedávno oznámila plány na ztrojnásobení své kapacity Supercharger nabíjecích stanic. Mělo by se tak stát během následujících dvou let.

Společnost Tesla nedávno oznámila plány na ztrojnásobení své kapacity sítí Supercharger nabíjecích stanic. Mělo by se tak stát během následujících dvou let.

Jedná se o velmi ambiciózní cíl, ale automobilka v minulosti nedosáhla svých růstových cílů pro rychlonabíjecí síť. Uvidíme, jak se jim bude dařit tentokrát.

Podaří se Tesle naplnit cíle?

Investoři se také ptali Tesly, co dělají, aby zabránili přetížení v Superchargerech. Byl to totiž problém v některých regionech, kde majitelé Tesly zažívali dlouhé čekací doby na nabití během vysokého provozu.

Tesla Supercharger
Tesla Supercharger, zdroj: Tesla.com

Drew Baglino, hlavní viceprezident společnosti Tesla pro inženýrství pohonných jednotek a baterií, odpověděl:

Tým, který má na starosti Superchargery, důsledně monitoruje přetížení a plánuje expanzi, aby zajistil zákaznickou zkušenost s minimálními čekacími dobami při růstu našeho vozového parku.

I když máme určitě co dělat při rozšiřování kapacity v některých přetížených oblastech, průměrné přetížení sítě se za posledních 18 měsíců snížilo.

– Drew Baglino
Viceprezident společnosti Tesla

Výkonný inženýr poté oznámil plán společnosti Tesla ztrojnásobit velikost sítě během následujících dvou let:

Realizujeme globální plány expanze. Síť se za posledních 18 měsíců zdvojnásobila a během následujících dvou let ji plánujeme ztrojnásobit.

Zároveň chceme pracovat i na individuální bázi, abychom rychleji bojovali se stávajícím přetížením tam, kde je izolován a problematický.

Urychlujeme místní záchranné lokality, nasazujeme mobilní Supercharger nabíječky a snažíme se zavést cenové strategie, které podpoří větší využití mimo špičku, abychom se vyhnuli čekání.

Opravdu odvážný cíl, vezmeme-li v úvahu, že Tesla ukončila poslední čtvrtletí s 29 281 kompresory na 3 254 místech po celém světě. To je 50% nárůst oproti loňskému roku.

Nábor je v plném proudu

V USA začala automobilka najímat spoustu nových manažerů designu nabíjení, kteří mají na starosti otevírání nových stanic. Nová náborová horečka přišla poté, co Tesla potvrdila svůj plán začít poprvé využívat síť elektrických vozidel od jiných výrobců automobilů.

Tesla Supercharger
Tesla Supercharger, zdroj: ZapMap.com

Tento krok se zároveň shoduje s novým federálním programem ve výši 7,5 miliardy dolarů na financování infrastruktury EV. Ten se v současnosti přijímá, a jedním z požadavků na získání přístupu k finančním prostředkům je, aby byly nabíjecí stanice otevřeny pro vozidla od více výrobců automobilů.

Tesla Supercharger
Tesla Supercharger, zdroj: FutureCar.com

Tesla otevřením své sítě zvýší návštěvnost, ale zároveň bude mít přístup k více prostředků pro rychlejší růst sítě. Uvidíme, jak jim expanze půjde a zda se jim podaří naplnit cíle na následující 2 roky.