Tančící roboti od Boston Dynamics?

Znáte Boston Dynamics? V jejich posledním videu můžete vidět robota Spot, Atlas i Handle jak spolu tancem vítají nový rok.

Společnost Boston Dynamics je známá svým pokrokem na poli robotiky. Jedná se o celosvětově uznávaného pionýra. Své roboty nedávno naučili poměrně složitou choreografii, kterou zvládli výborně. Tito roboti by se nemuseli stydět ani v prestižním klubu.

Viral Video: Boston Dynamics Got Its Robots Together For A New Year Dance

Viděli jste tančit robota od Boston Dynamics?

Tanec samotný si můžete prohlédnout ve videu níže. Proč si s tímto však inženýři dělali starosti? Odpověď je daleko jednodušší, než někteří čekají – jedná se o video oslavující nový rok. Vidět v něm můžete tančit 3 roboty, jež značka představila. Konkrétně se jedná o robota Spot, Handle a Atlas. Písnička ve videu je Do You Love Me? od skupiny The Contours.

Tito roboti dokáží však daleko víc než tančit. Kromě svých schopností překonávat náročné terénní překážky dokázali během karantény pomáhat doktorům či připomínat lidem aby dodržovali základní principy sociálního distancování.

Pokud Vás zajímají roboti od Boston Dynamics, tak robota Spot si můžete pořídit za přibližně 60 tisíc eur, v přepočtu asi 1,5 milionu korun. Jedná se o toho se čtyřma nohama. Můžete ho používat téměř na cokoliv, co chcete. Více informací naleznete na této webové stránce.

Robota Atlas, který měří 150 centimetrů, jste mohli v minulosti vidět jak předvádí gymnastiku. Dokáže udělat kotoul, stojku ale umí i vyskočit. Kromě toho dokáže běhat přes atletickou překážkovou dráhu.

Pro fanoušky robotiky doporučujeme tento náš článek o robotickém pejskovi Sony Aibo či tento náš článek o robotickém exoskeletu Prosthesis, který můžete pilotovat.